Jazyk má rád hravost, systém a pravidelnost

 • Zdá se Vám, že jazyky jsou dřina?
 • Myslíte si, že na ně potřebujete mít talent a speciální nadání?
 • Jste přesvědčeni, že jazyku musíte věnovat hromadu volného času?
 • Při učení si píšete, ale rozčiluje Vás chaos ve Vašich poznámkách? 
 • Toužíte po ujasnění a realizaci svých jazykových snů a priorit?
 • Jste rozhodnutí poznat nějaký jazyk, ale nevíte jak na to?
 • Tápete v plánování svých cílů a aktivit?

Mám pro Vás řešení.

Je to mnohem jednodušší, než se zdá. Stačí mít DOBRÝ SYSTÉM, jazykům se věnovat pouze 10 minut denně, hrát si s nimi a užívat si ten kontakt. Všechny předsudky se pak rozplynou jako mávnutím kouzelného proutku. A přesně takový systém jsem pro Vás vytvořila.

Co na mysli, to na papíře
v jazykovém diáři. :)

Solis Ortus - jazykový diář

Jazykový diář Vám poskytne prostor pro nová slovíčka, věty, zaznamenání svých jazykových pokroků a úspěchů. Ukáže Vám směr, jak s jazykem pracovat a na co se zaměřit, abyste měli skvělé výsledky za málo času. Nabídne Vám systém k vytvoření vlastních jazykových cílů, pohraje si s Vaší fantazií a rozproudí kreativitu.

Díky ručně kresleným obrázkům, které si můžete vymalovat, Vás přenese za krásami dalekých míst. Navodí Vám pocit uvolnění a relaxace. Společně s diářem můžete při vymalovávání také meditovat.

Dále v něm najdete myšlenkové mapy, spoustu prostoru pro každou myšlenku a nápad, který k Vám připluje. Dává Vám také zpětnou vazbu, abyste měli možnost vidět své poznání jazyka a život z nadhledu.

Společně vyhlásíme konec...

 • Pocitům marnosti, že si nemůžete plně vychutnávat originál
  u filmů, písniček, knih, her, zpráv…
 • Sebe-bičujícím pocitům
  v práci, protože neumíte jazyk
 • Různým trapasům a strachům
  i obavám při cestování
 • Lítosti, že Vám unikají příležitosti kvůli nedostatečné znalosti jazyka
  a nemůžete studovat v zahraničí, nebo se zúčastnit semináře, na který chcete jet
 • Promarněným pracovním nabídkám
  a zajímavým příležitostem kvůli neznalosti jazyka
 • Výčitkám, že na jazyk nemáte čas
  a že jste se ho za všechny ty roky nenaučili
 • Smutku, že nemáte zahraniční přátele, protože jim nerozumíte
  a nedomluvíte se při seznámení ani na žádné dovolené

Vezměte zodpovědnost
do vlastních rukou.

Nikdo jiný se za Vás jazyk nenaučí. Bohužel nežijeme v pohádce a je nepravděpodobné, že se ráno probudíte a budete ovládat pět jazyků. :) Představa je to nádherná, leč nereálná. Když se ale rozhodnete, jde to i jinak a nepotřebujete k tomu ani kouzelný prsten. Stačí vytvrat.

Jste to Vy, kdo píše scénář svého života.

Jaké by bylo…?

 • Cestovat a mít jistotu,
  že se vždy a všude domluvíte
 • Mít práci nebo podnikání svých snů,
  kde je Vám jazyk skvělým společníkem a Vaše práce má díky němu jiný rozměr
 • Moci si vybírat z obrovského množství příležitostí,
  které k Vám samovolně připlouvají, protože umíte jazyk a můžete ho v nich využít
 • Zažívat pocit sebe-jistoty,
  kdy pevně stojíte ve vědomí, že se skvěle domluvíte a vše s lehkostí zařídíte
 • Mít vědomí a klid,
  že vše s nadhledem stíháte
 • Prožívat radost z toho, že rozumíte originálu
  oblíbených filmů, písniček, knížek, her, zprávám a informacím ze zahraniční
 • Být vděčný za to, že máte mnoho zahraničních přátel,
  se kterými si dobře rozumíte
 • Studovat v zahraničí na vysněné škole,
  navštěvovat semináře po celém světě a rozšiřovat si obzory

Na začátku každé velké cesty bylo potřeba udělat první krůček.

Způsobů, jak poznat jazyk, je mnoho. Je fajn si ale vybrat jeden, který Vám bude vyhovovat a bavit zároveň. Diář máte po ruce každý den. Zapsat si tři slovíčka a promítnout si je rovnou do vět je minimální časová investice, kterou můžete do poznání svého jazyka vložit.

Poznáním nových slovíček ve větách bohatnete. Takto zbohatnete o 1.065 slovíček a vět za rok, a to už je pořádná slovní zásoba. :)

Navíc jsem si jistá, že se z diáře budete těšit. Je vytvořený s láskou ze srdce a tak, aby Vás maximálně podpořil na cestě poznání jazyka. Jednoduše, lehce a s hravostí. :)

S čím Vám diář pomůže?

Organizace a management

Vašeho času a všech plánů

Základní orientace

jak se učit jazyk a co dodržovat

Strukturalizace aktivit

jasně, přehledně, systematicky

Rozproudění kreativity

a poznání nepoznaného

Slovíčka, věty a úspěchy

3 na každý den a 1 jazykový úspěch

Jazykové sny, přání a cíle

jazykový koučink v kostce

Pokroky ve svém jazyce

retrográdně a s nadhledem

Relax a odpočinek

při vymalovávání obrázků

Co najdete uvnitř?

 • 319 pozitivní energií nabitých stránek
  spojených kroužkovou vazbou v pevných originálních deskách odolných proti polití
 • Měsíční, týdenní a denní mise
  v podobě různých úkolů a kreativních činností, které podpoří rozvoj Vašeho jazyka
 • Jazykový koučink v kostce
  místo pro zaznamenání Vašich jazykových, cestovatelských i životních snů, přání a cílů
 • 12 citátů plných motivace
  a moudrosti o poznání jazyků, cestování a životě
 • Univerzálnost využití
  jak v začátku používání diáře (je nedatovaný), tak pro jakýkoli jazyk si jen vzpomenete
 • Myšlenkové mapy
  pro měsíční záměry, rozvinutí nápadů, zachycení myšlenek, rozšíření slovní zásoby...
 • Mnoho prostoru
  pro všechno, co Vám přijde na mysl a budete mít chuť si napsat

Prostě začněte, kdy chcete.

Můžete začít psát v jakýkoli den a diář budete mít přesně na rok. Což je výhodou pro všechny, kteří nechtějí čekat na Nový rok, aby mohli začít do diáře psát. Výhoda je to také pro ty, kteří si rádi dělají věci po svém, mají rádi volnost a nespoutanost.

Diář v celé své kráse...

Nahlédněte dovnitř

Reference, aneb jak se líbí?

Díky, Markétko. Do tvého, tedy vlastně „Mého jazykového diáře” jsem se zamilovala od prvních stránech. Sama se více než dvacet let zabývám aktivně výukou cizích jazyků a hledám neustále motivaci jak pro své žáky a studenty, tak především také sama pro sebe. Stanovení si jasných cílů a návodné plnění drobných jazykových úkolů se pro vás díky přehledné grafické struktuře a pracovním listům diáře stane „hravou výzvou". Tento diář ve vás doslova vyvolá chuť se do učení vámi vybraného jazyka doslova „vrhnout”! Na každý den Vám připadají naučit se tři nová slovíčka. Za týden jich umíte aktivně ve větách použít minimálně 21. Za měsíc si tak v průměru můžete osvojit až kolem stovky nových obratů. Za rok se tedy již domluvíte na základní jazykové úrovni, pokud s jazykem začínáte. Nebo si vaši stávající jazykovou úroveň vylepšíte o 1 až 2 jazykové úrovně. Své tempo a čas si volíte sami a jazykový diář je tak pro vás praktickým průvodcem po celý rok! Díky diáři máte metodicky stále před učima váš jazykový záměr a sledujete naprosto jasně vlastní učební úspěchy. Jazykový úspěch rovná se větší motivace! Citlivě vybrané citáty, možnost zapojit do učení všechny smysly, převzetí vlastní zodpovědnosti za učení a stránky měsíční sebereflexe vás udrží na vaší jazykové cestě. Navíc zde na konci každého měsíce naleznete (ne)jedno překvapení jako odměnu za vaše úsilí. Pevně věřím, že vás „jazyková bilance” prostřednictvím „Vašeho jazykového diáře” dovede, a nebo přinejmenším výrazně přiblíží, ke splnění vašeho snu. Tím mým je cestování a komunikace! Mým jazykem pro tento rok bude vedle mé milované němčiny, angličtina. A jaký je ten Váš vysněný jazyk?
Mgr. Gabriela Necarová
Mgr. Gabriela NacárováLektorka německého jazyka a vášnivá propagátorka výuky cizích jazyků
Se cvičením je to stejné jako s učením jazyků. Je super mít parťáka, systém, záměr, cíl, ale i možnost vidět svoje pokroky nebo výzvy. Jazykový diář takovým parťákem je. Můžete mu svěřit svoje obavy a strachy, ale i tajné sny. Máte ho vždycky u sebe, když si chcete něco zapsat nebo když se potřebujete jen vymalovat a zasnít. Nakopne Vás k dalším krokům, když uvidíte černé na bílém, kolik nových slovíček už jste se naučili používat. Prozradí Vám i pár vychytaných fíglů, jak jazyk trénovat a bude Vás i bavit. Každá cesta začíná rozhodnutím a prvním krokem. Takže pokud máte chuť vydat se na cestu, máte možnost udělat první krok, protože diář nezačíná novým rokem, ale momentem, kdy se rozhodnete vydat na cestu.
Ing Martina Jíchová
Ing. Martina JíchováInstruktorka zdravotní tělesné výchovy a SM systému pro zdravá záda
JAZYKOVÝ DIÁŘ Markéty mě naprosto okouzlil! A to jak svou praktičností a podporou motivačními citáty, tak nádherným designem s krásnými barvičkami. Jako nadšenec do angličtiny dávám tomuto „jazykovému miláčkovi" 5 stars. Jsem moc ráda, že už tu takováto podpora, na cestě za ovládnutím jazyků, díky Markétě je!
Adéla Kubešová
Adéla KubešováMilovnice Anglie
Jako lektorka angličtiny a španělštiny musím tento úžasný diář pochválit. Konečně si můžu pečlivě sledovat jazykový pokrok a zároveň plánovat své roční cíle. Skvělé na tom také je, že si u toho můžu zapisovat své myšlenky, odpočívat u malování nebo rozvíjet si svou kreativitu myšlenkovými mapami. Líbí se mi, že je diář nedatovaný a nemusím se učit jazyk od 1. ledna, ale můžu začít kdykoliv. Nemluvě o grafice, která je krásná a přehledná. V diáři jsou i rady, jak se co nejefektivněji naučit cizí jazyk. Neváhejte a pořiďte si tento účinný diář, který vám pomůže se vydat na cestu za svým vysněným jazykem.
Mgr Kristína Uhlířová
Mgr. Kristina UhlířováLektorka angličtiny a španělštiny
Ahoj Markétko, ještě jednou ti převelice děkuji za diář a posílám slíbenou referenci - vzhledem k tomu, že jsem ho dostala v průběhu tohoto roku oceňuji jeho nedatovanost, takže jsem s ním mohla začít hned a nemusela čekat na další rok a vlastně ani měsíc, což má netrpělivá povaha ocenila velmi :) Navíc je to díky tomu skvělý celoroční dárek :) S potěšením jsem zjistila, že tři nová slovíčka denně pro mě nejsou problém - naopak mě často jejich hledání dovedlo k dalším a dalším, která jsem si pak vypisovala do volných stránek pro inspiraci, takže jsem moc ráda, že je v diáři tolik volného prostoru na zápisky a poznámky.. Nebudu lhát, že je pro mě důležité, jak diář vypadá a ten "Můj jazykový" končí často nahoře na kupičce na stole, protože se mi prostě líbí a ráda na něj koukám a díky tomu se mi málokdy stane, že bych ho zapomněla doma.. Moc mě baví odměna na konci každého měsíce, kde se můžu kreativně "vyblbnout" třeba při vybarvování cestovatelských obrázků, čímž se krásně uzavírají moje dva zcela nejdůležitější požadavky na diář - 1) dost prostoru pro zápisky 2) dost prostoru pro kreativitu, ale zároveň se přidává za 3), pod kterým se schovává dost prostoru pro sebezlepšování se ♥. Díky moc za tenhle nápad a jeho realizaci a přeju hodně dalších úspěchů ;)
Ing. Nikol Obrová
Ing. Nikol ObrováFotografka tělem i duší
Milá Markéto, diář je krásnější než se mi zdálo na prodejní stránce. Opravdu. A moje největší překvapení? Je na něm vidět, že ti nejde jen o to, aby člověk vyplnil každý den pár řádků v angličtině nebo se naučil několik slovíček. Jde ti ze srdce o to, aby každý, kdo si diář koupí, věděl přesně, PROČ se jazyk učí a díky tomuto PROČ u učení vydržel! Úvod, kde člověka vedeš dojít si k tomuto svému PROČ byl pro mě překvapivý a myslím, že na celém diáři úplně stěžejní. Je mi ctí, že ti mohu napsat recenzi a moc doporučuju tento diář každému, kdo se chce do jazyků pustit ať už jako dospělý nebo dítko v rámci domácího vzdělávání nebo kdokoliv jiný. :) Najdete si to své PROČ a díky němu po malých krůčcích dojdete k cíli!
Stanislava Kratochvílová
Stanislava KratochvílováPropagátorka domácího a komunitního vzdělávání

Objevte kouzlo Jazykového diáře i Vy.

Kolik ten krasavec stojí?

Pokud Vás Jazykový diář zaujal, můžete si ho pořídit. Jeho hodnotu jsem vyčíslila na 450 Kč. Což je méně, než jeden pugét růží a vydrží Vám rok.

Ale pozor! Mám pro Vás DÁREK.

Pokud si pořídíte balíček tří diářů, ten čtvrtý ode mě dostanete s 50% slevou. Balíček 3 + 1 s 50% slevou je nabídkou, která se neodmítá. :-) Jeden DIÁŘ Vás tak vyjde jen na necelých 394 Kč. Budete tak mít o jeden dárek víc.

Sedm snadných kroků k vytvoření myšlenkové mapy pro jazyk - Solis Ortus

Ke každé zaplacené objednávce navíc získáte mini eBook Sedm snadných kroků k vytvoření myšlenkové mapy pro jazyk, abyste věděli, jak využít myšlenkové mapy v diáři. Tento mini eBook ve formátu pdf Vám přijde na emailovou adresu, kterou vyplníte v objednávce.

Udělejte radost, darujte diář

Věnujte tento originální Jazykový diář svým nejbližším. Pro potěšení a radost. Pokud víte o někom, kdo potřebuje diář, rád cestuje a poznává jazyky, zpříjemněte mu studium, rozveselte ho a udělejte mu radost.

Hodí se pod stromeček, k narozeninám i k svátku.

A můžete ho darovat i sami sobě a udělat si radost. :) Přece nemusíte obdarovávat jen ostatní. I Vy si zasloužíte potěšení. Dovolte si to. 

Vyvstaly Vám na mysl nějaké otázky?

Jak mohu diář zaplatit?

Po vyplnění objednávky můžete zaplatit online kartou, online zrychleným bankovním převodem, běžným bankovním převodem, případně složenkou (hotovost donesete na poštu a oni peníze přepošlou bezhotovostně).

Kam mám poslat peníze při platbě bankovním převodem?

Po vyplnění a odeslání objednávky Vám na emailovou adresu zadanou v objednávce pošlu email, kde budete mít všechny potřebné údaje pro platbu. Pokud email nemůžete najít, mrkněte do složek Promoakce/Hromadná pošta/Spam. Může se ten rošťák zatoulat.

Za jak dlouho mi diář dorazí?

Diáře odesíláme nejpozději do 1-2 dnů poté, co dorazí platba. Doručení je většinou následující den, případně do 2 dnů v předvánočním čase.

Mohu si diář objednat i mimo ČR?

Určitě. Diáře posíláme do celé EU. Stačí správně zadat dodací adresu. Nezapomeňte ji důkladně zkontrolovat. POZOR! Pokud chcete fakturu vystavit na firmu a nejste plátce DPH, vzniká Vám vystavením faktury povinnost stát se identifikovanou osobou a musíte mi následně dodat své IČ DPH. Pokud identifikovanou osobou nejste nebo se jí stát nechcete, doporučuji koupit si diář na fyzickou osobu nepodnikatele.

Připluly Vám další otázky? Napište mi je na info@solisortus.cz, odpovím co nejdříve.

Cizí jazyk nám nenabízí pouze jiná slova, ale jiný svět.