JEDNODENNÍ WORKSHOP

Jazyk  Láska na celý život

Pojďte společně s námi objevit, jaký máte skutečný vztah k jazyku a znovu se zamilujte!

Stále máte pocit, že se v jazyce něco učíte, ale vůbec vám to nejde do hlavy? V jazyce jste stále na začátku a nevidíte posun a progres? Cítíte se z toho až frustrovaní? Nebo se naopak jazyk zatím neučíte, ale rádi byste se domluvili a uměli s ním všechno, co umíte ve svém mateřském jazyce?

Nejste na to sami. Přesně tyto a ještě další záležitosti společně vyřešíme na prožitkovém semináři, na který jste srdečně zváni.

Na semináři budeme řešit úplný základ, ze kterého pramení naše úspěchy nebo neúspěchy. A to, jak máme nastavené naše podvědomí ve vztahu k jazyku. To totiž ovlivňuje veškeré naše počiny v poznání a učení se jazyka.

Cílem semináře je objevit v jakém aktuálním stavu se nachází vztah k jazyku, vyčistit ho, udělat prostor novému, pochopit jaký jsem studijní typ, jaké metody výuky jsou pro mě těmi nejlepšími a vytvořit si mapu na vlastní cestu, abyste mohli vykročit k vytouženým výsledkům.

O čem to bude?

Především o Vás a o...

 • Zjištění vztahu k jazyku

  Odmalička vás někdo nutil učit se? Máte k učení odpor? Nedivím se. Od prvního kontaktu s jazykem formujete svůj vztah k němu. To všechno jsou zkušenosti, které si nesete hluboko v podvědomí. Tolik energie vás to stálo a výsledek nic moc. Nebojte, vyřešíme to. A jak? Meditacemi. Zjistíte, jaký máte s jazykem vztah, všechno staré a nefunkční vyházíme ven, vztah vyčistíme a připravíme na nový rozkvět.

 • Stanovení si své vlastní cesty

  Pak je na čase si stanovit vlastní cestu, po které pojedete. Je to stejné jako byste jeli autem a používali navigaci. Abyste dojeli do cíle, potřebujete znát kde jste a kam jedete (odkud-kam). A stejné je to i s jazykem. Objevíte svůj aktuální stav, ze kterého vycházíte a následně si stanovit cíl, do kterého pojedete, vlastní důvod PROČ vůbec tuto cestu podnikáte, aby váš motor měl palivo.

 • Objevení svého studijního typu

  Abyste se na své cestě posouvali rychleji vpřed, nezabloudili, ale přesně věděli kam jet, budete potřebovat znát svůj studijní typ. Ten se postará o to, aby veškerá vaše energie, kterou do poznání jazyka investujete, byla efektivně využitá a rychleji jste dosahovali svých vytoužených výsledků a cílů. Se svým studijním typem budete v kontaktu při poznávání jazyka společně s výukovými metodami.

 • Poznání metody, která mi vyhovuje

  Pokud projdete celým tímto procesem a nyní už znáte svůj studijní typ, víte, jak se vám nejlépe učí, je na čase si zvolit správnou výukovou metodu, která bude prostředkem poznávání jazyka. Nyní jste na úplném startu a jste připraveni vyjet na cestu. Hurááá na ni, teď to pofrčí. :)

Poznejte jazyk a objevte svět

Znalost jazyka otevírá brány různým příležitostem. To, že se zatím nedomluvíte, nebo se domluvíte, ale pociťujete strach, obavy, nedodatečné sebe-vědomí... nezávisí na věku, okolnostech, vaší paměti, možnostech k mluvení a času, který poznávání jazyka věnujete. Tyto projevy jsou pouze výsledkem nastavení vašeho podvědomí a mysli.

Objevíme, co všechno se ve vašem vztahu k jazyku skrývá, tento prostor vyčistíme a přenastavíme tak, aby se jazyk stal naším skvělým partnerem, znali jsme ho, cítili jsme se s ním bezpečně, příjemně a šel Vám lehce, hravě a rychle.

Především poznáte další část sebe, a to skrze různé meditace, malování, pohyb a hudbu. Zažijete několik rituálů a započnete svoji cestu poznání jazyka. V další části semináře se otestujete a zjistíte, jaký jste studijní typ, poznáte, jak se přímo Vám nejlépe učí a jaké výukové metody jsou pro Vás vhodné. Vytvoříte si svoji vlastní mapu, podle které vykročíte na cestu.

Co tam zažiju?

 • Meditace

  Meditace je dokonalý prostředek k tomu, jak se spojit se svým nitrem a objevit všechno, co je navenek skryté. Napojíme se na svůj jazyk, zjistíme v jakém stavu je, kým skutečně je, jak vypadá, jak se cítí, jakou má barvu, vůni, chuť, zvuk a co nám ve vztahu s ním může pomoci.

 • Kreativní malování

  Malování je jednou z technik, která lehce propojuje intuitivní naladění a formování. Pomocí malování se nám podaří zhmotnit náš vztah k jazyku do nějaké formy a v obraze zachytit jeho barvu, tvar, pocit, emoci...

 • Otevření svého srdce jazyku

  Abychom se do jazyka zamilovali a přijali ho jako svého partnera, potřebujeme mu otevřít své srdce. Projdeme si láskyplnou meditací, která se zaměří na naši čtvrtou, srdeční čakru, a otevřeme se jazyku.

 • Poznání v pohybu a vytřepávací rituál

  Pohyb je spouštěčem veškeré energie. Abychom dali proces do pohybu, budeme se hýbat i my. Lehce, nic náročného :) Díky vytřepávacímu rituálu, kterým vás společně provedeme, se zbavíte všeho starého, limitujícího a nefunkčního, co vás v poznání jazyka brzdí a nastartujete svoji energii na přísun nového.

Pěstujte, opečovávejte a milujte svůj jazyk

Jazyk si můžete představit jako svého partnera, kterého milujete, nebo jako květinu, o kterou se staráte, zaléváte ji a opečováváte. Pokud se květině daří, roste, vzkvétá, září a množí se.

Ale pokud je například na záhonku nebo v květináči, kde nemá dostatek světla, je zarostlá plevelem, nezaléváte ji a nepečujete o ni, je jí úzko a nejraději by z takové prostředí utekla. Následně usychá, chřadne a umírá.

Záhonek je forma, prostřednictvím které květinu vyživujeme, v našem případě jazyků to budou například různé metody učení, jazykové prostředí... Zálivka a péče o květinu představuje naše návyky a podmínky, které jazyku dáváme.

Plevel může představovat naše strachy, obavy a bloky, které nám brání plnohodnotně rozvinout naše jazykové schopnosti a ukázat je světu.

No a jak z toho ven? Jedině tak, že ten plevel vytrháte, záhonek okopete a zavlažíte ho čistou vodou, aby se květinám dařilo a byly blažené :)

Proč bych tam měl/a být?

Pokud máte pocit, že...

 • Jste věčný začátečník

  Neustále začínáte a neustále také končíte? To je jasné znamení toho, že něco není v pořádku. Tento problém osvítíme a mrkneme na něj zblízka.

 • Máte strach komunikovat

  Pokud se bojíte, zřejmě všechno nebude v pořádku. Podíváme se tedy na to, co vám nedovoluje se naplno projevit a komunikovat s lehkostí a úsměvem na rtech :).

 • Jste zaseklí a stojíte na místě

  Jste už tak zahlcení různými radami co a jak v jazyce dělat, že vás to demotivuje a zkrátka stojíte na místě. Nemáte už chuť ani energii jít dál. A právě tím blokujete sami sebe.

 • Makáte, ale výsledky jsou minimální

  Pokud máte pocit, že na jazyku makáte, učíte se ho, ale nemáte pocit nějakého progresu a výsledku. Seminář je pro vás ideálním startem, jak se na vše podívat z nadhledu, srovnat si to sám/sama před sebou a začít úplně od začátku, ale jinak.

 • Chcete se naučit jazyk, ale nevíte jak na to

  Seminář je také skvělým startem pro všechny, kteří se jazyk chtějí naučit, ale stále neví, jak na to, nebo kde vlastně začít. To, co budeme na semináři dělat, je absolutním základem předtím, než s jazykem vůbec začnete randit.

 • Jste absolutně neschopní, hloupí a neleze Vám to do hlavy

  Přesně tato přesvědčení o vás samotných a mnohá další, například jsem na to starý/stará, nikdy mi to nešlo, nemám na jazyky talent, nikdy to nepochopím apod. jste museli někde načerpat a nyní vás negativně formují jak v jazyce, tak v životě. Pojďte je vymazat a nainstalovat prospěšnější program, který vás bude podporovat.

Ve společnosti, ve školách a v samostudiu je běžné, že se všichni něco učíme a rveme to do hlavy, ač hlava chce či nechce. Přitom to nikam nevede, natož k vytouženým výsledkům. 

Je to jako s kontejnerem na papír, který je až po víko plný, ale my do něj stejně chceme za každou cenu nacpat ještě tyhle poslední dvě krabice. Tím se nám stává, že se sami uvězníme v určité papírové krabici. Uvězníme do ní naši mysl.

Ta se stane přeplněnou a nemůže přijímat. Stejně jako třeba váš počítač, který má plnou paměť. Pak se divíme, že se nám nedaří rozvíjet se dál. Jsme zaseklí a stojíme na jednom místě. Ať se snažíme, jak se snažíme, prostě to nejde.

Přitom je to tak jedno-duché. Stačí vyprázdnit mysl, abychom mohli přijímat nové věci, zážitky a informace. Začít na zelené louce. Vím, že si teď říkáte: „Vyprázdnit mysl, to se jí lehce říká, ale jak to mám jako udělat?”

Přesně to společně uděláme na semináři. Otevřeme prostor pro nové. Protože bez čistého a uvolněného prostoru nemůžeme přijmout nic dalšího. Uvidíme se? :)

Seminář je pro vás vhodný, pokud...

 • Jste muž nebo žena a s jazykem to myslíte vážně

  Pokud to myslíte opravdu vážně a skutečně chcete umět alespoň jeden jazyk, toužíte po tom domluvit se stejně tak dobře jako ve svém mateřském jazyce i v dalších jazycích, tento seminář je pro vás jako dělaný. Dá vám dobrý základ, ze kterého můžete vycházet dál a jazyk rozvíjet.

 • Toužíte, aby Vás jazyk bavil a naučili jste se ho lehce

  Možná v sobě máte zakořeněné, že je těžké se učit nějaký jazyk, vyžaduje to disciplínu, dril, biflování, na to už jste starý/á a nemáte na to hlavu. Natož abyste v něm zrovna vy dokázal/a komunikovat. Přesto někde v sobě toužíte po tom to umět. Společně najdeme příčiny těchto přesvědčení a odstraníme je.

 • Máte skutečnou motivaci a víte, že jazyk potřebujete znát

  V jazycích vás provedeme čímkoli, ale vaši motivaci a chuť do společného poznávání a prozkoumávání jazyků vám nezajistíme. Tu v sobě potřebujete objevit vy sami. A pokud ji máte a cítíte, že jazyk SKUTEČNĚ potřebujete a chcete znát, u nás jste v dobrých rukou a těšíme se na vás na semináři :).

 • Chcete objevovat nové země, lidi, kultury..., ale neumíte jazyk

  Toužíte objevovat nová místa, poznávat různé lidi a kultury, ochutnávat místní speciality a na svých cestách se potřebujete domluvit. A abyste se domluvili, potřebujete znát řeč místních. K tomu, aby vám to šlo rychle, lehce, hravě a měli jste znatelný progresem vám pomůžeme my.

Skutečně potřebujete znát jazyk a absolutně si ho v sobě ukotvit? Chcete ho umět kdykoliv použít, naplno, snadno a přirozeně se v něm projevovat jako ve svém mateřském jazyce? Pokud Vaše odpověď zní ANO, pak je tento seminář přímo pro Vás.

Tento seminář je určen pro lidi bez psychických poruch.
Účast na něm je svobodná a na vlastní zodpovědnost.

Co od semináře nečekat?

Rozhodně nečekejte, že se na semináři budeme učit jednotlivé jazyky, slovíčka, gramatiku... Každý z nás chce poznat jiný jazyk, nebo ho už poznává. K tomu jsou určeny individuální lekce. Od semináře také nečekejte určitou individuální psycho-terapii, která je vhodná spíše v rámci individuální konzultace.

Kdo seminář povede?

Ing. Markéta Králová

zakladatelka a duše vzdělávacího centra SOLIS ORTUS

Markéta je jazyková NLP koučka, mentorka, ale hlavně propojovatelka a podporovatelka těch, kteří se rozhodli poznat nějaký jazyk. Jazykům se věnuje přes 17 let. Její láskou je francouzština a němčina. Domluví se anglicky a v základech španělsky. Miluje cestování, jazyky, hudbu, zpěv, spiritualitu a jejím posláním je vést lidi k přirozenému a zážitkovému učení skrze vlastní prožitky.

Ing. Michal Belan

vývojář v automotive, objevitel skrytých možností

Michal je objevitel skrytých možností, expert v oblasti astropsychologie a má velký dar - vidí do podstaty. Několik let působí v mezinárodním automotive prostředí, kde každý den komunikuje v němčině a randí s angličtinou. Sám na sobě 5 let testoval různé metody učení, aby jazyk pochopil v hlubších souvislostech, sžil se s ním a zcela spontánně jím komunikoval.

Kdy, kde, jak a za kolik?

Sobota 9. 6. 2018

Od 9:30 do 17:30 hodin včetně přestávky na oběd

Praha

Moudrý dům - Za Kačabkou 5, Praha - Hostivař

Snadná doprava

Snadná dostupnost jak autem, tak autobusem.

3.000 Kč

Cena kurzovného za celý den.

Co si mám vzít s sebou?

 • Karimatku, případně nějaký polštářek a deku
 • Pohodlné oblečení, ve kterém se můžete svobodně hýbat
 • Sešit na poznámky, psací potřeby a pastelky
 • Osobní amulet, který si spojujete s poznáním jazyků
 • Dobrou náladu a odvahu prozkoumávat nové
 • Vše ostatní dle vlastního uvážení

Láska na celý život

S jazykem se poznáte jednou
a budete se milovat navždy

Všechno co potřebuješ, máš už teď

Stačí otevřít oči a podívat se okolo sebe a především do sebe :)
Rádi budeme Vašimi průvodci na této cestě do nitra.

Kolik jazyků umíš,
tolikrát jsi člověkem

Jste připraveni vydat se na cestu?

Pokud neuděláte první krok a na svoji cestu nevykročíte, nikdy se Vám nepodaří dojít do cíle. Teď je ten správný čas udělat ten první krok.
Půjdeme s Vámi krok po kroku.

Reference

Seminář a meditace na podporu učení jazyka Markétky a Michala je výborný nápad. Tímto způsobem se mohou dobře odstranit staré bloky, které byly překážkou učení, pamatování si a hlavně mluvení. Jen je potřeba se opravdu ponořit do vnitřního ticha, pak to funguje.
Ing. Marcela Novotná
Ing. Marcela Novotnáautorizovaná inženýrka pro pozemní stavby, konzultantka Feng shui, poradkyně v oblasti kineziologie - www.marsi-telc.cz
Byla jsem zvědavá, zda je reálné uvolnit můj dlouhodobě negativní pocit z jazyka. Mile mě překvapilo, že se to povedlo. Moc se mi líbil způsob očišťování od negativních pocitů skrz Michalovu metodu = MOC CHVÁLÍM! Líbilo se mi, že jsme všichni měli čas a prostor. Super bylo i pozitivní zakončení „kotvením". Po absolvování „čertovské cesty" - jak jsem ji nazvala - jsem se cítila uvolněnější, s větší chutí nejen do angličtiny, ale celkově si věřit, že mohou jít věci lehce a ne vždy jen dřinou. Určitě bych tento workshop s Markétou a Michalem doporučila i ostatním. Musím říct, že celkově díky vám jsem se poprvé zamyslela nad vztahem k angličtině a také si uvolnila přesvědčení, že to nedá změnit. Děkuji.
Tereza Zachová
Tereza ZachováÚčastnice workshopu Jazyk, láska na celý život - Finanční poradkyně, Praha
Od workshopu jsem neměla očekávání, ale bylo to super. Získala jsem jiný pohled na jazyk, zvládla jsem překonat strachy z jazyka a přestala jsem vnímat anglický jazyk jako nepřítele. Doporučuji tento workshop zažít.
Jana MuchnováÚčastnice workshopu Jazyk, láska na celý život
Z workshopu jsem si chtěl odnést nové poznání a seznámení se se zajimavými metodami učení. Nejhodnotnější pro mě bylo zajímavé praktické cvičení na odstraňování bloků, které brání ve studiu jazyka. Workshop mi pomohl v metodice opakování a ukládání znalostí (slov, frází...) do dlouhodobé paměti. Doporučuji si jím projít.
Petr PeroutkaÚčastník workshopu Jazyk, láska na celý život - OSVČ, Praha
Od workshopu jsem neměla žádné očekávání. To nejhodnotnější a to, co se mi nejvíce líbilo bylo praktické cvičení na zbavení se svých strachů v jazyce, které mi pomohlo k rozhodnutí co chci změnit, a kotvení. Doporučuji tento workshop i ostatním zájemcům, kteří se rozhodli prozkoumat své nastavení mysli ve vtahu k jazkům.
Otakara Svobodová
Otakara SvobodováÚčastnice workshopu Jazyk, láska na celý život
Z workshopu jsem se chtěl dozvědět více o blocích omezujících učení jazyka, což se stalo. Nejvíce se mi líbilo právě praktické odbourávání omezujících přesvědčení. Workshop mi pomohl ujasnit si, co vlastně chci ohledně jazyků. Doporučuji. Líbí se mi to, že lze nahlédnout na učení i „jinak" - neřešit jak, ale kde je „blok" - kde je „vztah".
Reference - Petr Smetana
Petr SmetanaÚčastník workshopu Jazyk, láska na celý život

Máte otázky?

Jak se tam dostanu?

Adresa místa konání je Za Kačabkou 5, Praha - Hostivař. Předem všem účastníkům zašlu mapku s přesnými pokyny, takže určitě snadno trefíte ať už MHD nebo autem. Parkovat se dá v přilehlém prostoru Moudrého domu.

Kde se tam můžu najíst?

Kousíček od místa, kde se bude konat náš seminář je restaurace, kde výborně vaří. V den konání semináře pro vás budu mít připravenou denní nabídku, kde si můžete vybrat jídlo. Na své si přijdou i vegetariáni. Vím, o čem mluvím. :)

Zajímá Vás ještě něco jiného?
Napište nám na email info@solisortus.cz.
Rádi se Vám budeme věnovat.