Přišel čas změnit své sny v plány a vydat se na cestu k poznání jazyka. :)

Dejte si za cíl umět cizí jazyk
jako svůj mateřský

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Je to i váš příběh?

 • Máte pocit, že vám klasická školní výuka pomocí učebnic jazyk nepředává?
 • Stresuje Vás, že nerozumíte tomu, co vám kdo říká a neumíte reagovat?
 • Nebo rozumíte, ale stres, strach a zábrany Vám nedovolí odpovědět?
 • Myslíte si, že na něj potřebujete mít talent a speciální nadání?
 • Stydíte a bojíte se komunikovat, protože daný jazyk neovládáte?
 • Jste rozhodnutí poznat nějaký jazyk, ale nevíte jak na to?
 • Cítíte se na to sami a potřebujete parťáka?
 • Zdá se Vám, že jazyky jsou dřina?

Můžete ho ale přepsat.

Pokud jste alespoň 1x odpověděli ANO, pravděpodobně jste doposud jazyky nepoznávali cestou, která by vám úplně sedla a byla v souladu s tím, v jaké oblasti potřebujete jazyk znát. To ale nevadí. Skvělé je, že máte zkušenost. Mým cílem je vám ukázat, že jazyky lze poznávat zcela přirozeně a mít výsledky.

Společně vyhlásíme konec...

 • Sebe-bičujícím pocitům
  v práci, protože neumíte jazyk
 • Různým trapasům a strachům
  i obavám z mluvení při cestování
 • Výčitkám, že na jazyk nemáte čas
  a že jste se ho za všechny ty roky nenaučili
 • Promarněným pracovním nabídkám
  a zajímavým příležitostem kvůli neznalosti jazyka
 • Pocitům marnosti, že si nemůžete plně vychutnávat originál
  u filmů, písniček, knih, her, zpráv…
 • Smutku, že nemáte zahraniční přátele, protože jim nerozumíte
  a nedomluvíte se při seznámení ani na žádné dovolené
 • Lítosti, že Vám unikají příležitosti kvůli nedostatečné znalosti jazyka
  a nemůžete studovat v zahraničí, nebo se zúčastnit semináře, na který chcete jet

Jaké by bylo...

 • Cestovat a mít jistotu,
  že se vždy a všude domluvíte
 • Mít práci nebo podnikání svých snů,
  kde je Vám jazyk skvělým společníkem a Vaše práce má díky němu jiný rozměr
 • Prožívat radost z toho, že rozumíte originálu
  oblíbených filmů, písniček, knížek, her, zprávám a informacím ze zahraniční
 • Moci si vybírat z obrovského množství příležitostí,
  které k Vám samovolně připlouvají, protože umíte jazyk a můžete ho v nich využít
 • Být vděčný za to, že máte mnoho zahraničních přátel,
  se kterými si dobře rozumíte
 • Studovat v zahraničí na vysněné škole,
  navštěvovat semináře po celém světě a rozšiřovat si obzory
 • Zažívat pocit sebe-jistoty,
  kdy pevně stojíte ve vědomí, že se skvěle domluvíte a vše s lehkostí zařídíte
 • Mít vědomí a klid,
  že jazyk je váš parťák, na kterého se můžete kdykoli spolehnout

Poznej jazyk
a objev svět!

Jak začít a jak vám mohu pomoci?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Je to jednoduché. Nejdříve je třeba se rozhodnout, že opravdu chcete a potřebujete jazyk znát a pak ho zahrnout do svého života. Jako milujícího partnera. Bez tohoto rozhodnutí je veškerá snaha k ničemu. Dále potřebujete používat správné metody, abyste si jazyk osvojili a zautomatizovali.

Se svými lektory pořádám individuální kurzy jazyků. Spolupracuji s rodilými a bilingvními mluvčími. Kurzy probíhají buď online přes program Skype nebo osobně na domluveném místě, kam za vámi lektor dojede.

Lektoři využívají přirozené a zážitkové metody vzdělávání s ohledem na váš styl učení. Bez drilu, stresu, biflování a učebnic. Zaměřujete se pouze na to, co potřebujete, co vás baví, o co se zajímáte a co v životě použijete. Posloucháte, opakujete, mluvíte.

Jak funguje online Skype výuka?

Je jedno, jestli jste doma, v kanceláři nebo ve škole. Zapálíte si svíčku, uděláte si něco dobrého k pití, zapnete si na počítači Skype, spojíte se se svou lektorkou nebo lektorem a už běží vaše hodina. Na lekci jste vždy jen vy a lektor.

Co myslíte, zní vám tato varianta lépe? Navíc při lekci online můžete využít interakci a třeba poslouchat a překládat písničky, seriály, filmy, hrát různé hry, chatovat, číst různé články k tématu, který je vám blízký a tak podobně.

Pokud máte nějaké obavy, hoďte je za hlavu a objevte možnosti, které nám tento typ výuky nabízí. Mám to otestované sama na sobě už od roku 2011 a ze srdce vám to doporučuji. :)
Markéta Králová v černém - Jazykový management
Ing. Markéta Královázakladatelka vzdělávacího centra SOLIS ORTUS, průvodkyně jazyky

V dnešní době, kdy je čas velice vzácný, nikdo nechce trávit hodiny na cestách kvůli své jazykové lekci a stresovat se, že to nemůže stihnout, protože už teď jde pozdě z práce.

Mnozí z nás také často cestují a tak nemohou dojet za svým lektorem, když jsou přes půl zeměkoule daleko.

Ostatním se dost často mění pracovní program a potřebují si domlouvat lekce v časové návaznosti. Na prvním místě je vždy flexibilita.

Skype výuka ukázka - Solis Ortus

Nemusíte mít strach, že byste byli ošizení oproti klasické verzi lekce osobní formou. Skype výuka je mnohem lepší, pohodlnější, zábavnější, levnější, časově flexibilnější a kreativnější.

Lekce probíhá prakticky stejně, akorát spolu s lektorem nejste v jedné místnosti, ale vidíte se na počítačové obrazovce.

Navíc u Skypu je super, že zbystříte sluch a pak vám nedělá problém vést telefonáty z ciziny. Z letité praxe je to mnou, mými lektory i klienty ověřený způsob výuky.

Kolik
umíš jazyků,
tolikrát
jsi člověkem.

Proč zvolit Skype výuku jazyků?

Odkudkoliv
flexibilně a pohodlně

Poznávejte jazyky z pohodlí svého domova, z kanceláře, ze školy, chalupy, či z jakékoli části světa. Stačí, když budete mít počítač a stabilní připojení k internetu. Kdy a jak často chcete mít lekce, je jen na vašem rozhodnutí a volbě.

Za své peníze
dostanete víc

Lekce probíhají interaktivní a efektivní formou přes program Skype. Na lekcích se zaměřujeme na to, co konkrétně v jazyce potřebujete zlepšit, přirozenou a zábavnou formou, což přináší mnohem lepší výsledky. V porovnání s osobními lekcemi navíc šetříte čas a peníze.

Kvalifikovaní lektoři
z celého světa

Spolupracujeme výhradně s těmi, o jejichž kvalitách a profesionalitě jsme absolutně přesvědčení. Při Skype výuce také máme mnohem větší možnost výběru lektorů a nejsme limitovaní lokalitou, narozdíl od osobní výuky. Můžete tak mít lekce třeba s lektorem z Kolumbie, Mexika, Madridu, Ruska, nebo jakýchkoli jiných zemí světa. To je velice zajímavá nabídka, co říkáte? :)

Osobní individuální přístup a výuka na míru

Naši profesionální lektoři jsou tu pro Vás. Lekce Vám přizpůsobí v závislosti na tom, o co přirozeně zajímáte, co potřebujete a jaké máte vědomosti. Na lekcích se budete cítit jako ryba ve vodě a pomohou k výsledkům.

K informacím se můžete vracet a opakovat

Lekce si můžete nahrávat, kdykoliv se k nim pak vracet a připomenout si, co jste s lektorem probrali. Použité materiály Vám pošleme po každé lekci na email, případně už před lekcí. Klíčové je i sledování progresu. Jednou za čas pro srovnání se můžete nechat nahrát, jak mluvíte.

Český lektor vs. rodilý
a bilingvní mluvčí

Potřebujete si v jazyce něco ujasnit a je Vám pocitově lépe v tom, že když bude nejhůř, můžete sklouznout do češtiny? Pak pro vás vhodný český lektor. Jste už pokročilejší, chcete výuku výhradně v druhém jazyce, potřebujete prolomit ledy a rozmluvit se? Nejlepší volbou bude bilingvní/rodilý mluvčí. Vhodného lektora Vám vybereme sami.

Reference našich klientů

S výukou španělštiny jsem byla maximálně spokojená, jak s lektorkou Klárkou, tak celkovým přístupem, organizací i podporou. Forma výuky byla dokonalá. Výuka pro mě měla přínos a doufám, že to brzy využiji na nějaké dovolené. Za pár lekcí je pokrok sice malý, ale nějaký určitě. Základním věcem rozumím. Naučila jsem se spoustu věcí. Na 1000% bych tuto výuku doporučila všem.
Petra Dostálová
Petra DostálováNordic Telecom, Pardubice
My name is Monika Plchova and I had the pleasure to be a client of SOLIS ORTUS. Their professional approach and high customer care made me feel that my satisfaction is at heart of their interest. I highly recommend Solis Ortus to anyone who seeks any type of education. Regardless if you have a clear goal for your education or not, Solis Ortus will help you to progress in your area of interest. You are in great hands.
Ing. Monika Plchová MSc.
Ing. Monika Plchová, MSc.Cisco Systems - Data Center Partner Enablement EMEAR
Přestěhovala jsem se z Prahy a špatně se mi hledal vyhovující učitel angličtiny pro individuální výuku. Vůbec mě nenapadlo, že bych se mohla spojit s rodilou mluvčí přes Skype! A je to super. Markéta mi našla učitelku přesně vhodnou k mému typu. Žádné učebnice, žádný dril a přitom zlepšení je patrné. A za super cenu! Opravdu vřele doporučuji.
Renata Králová
Renata KrálováDIAMOND WAY LIMITED - majitelka - www.tiande-kosmetika.cz
S firmou SOLIS ORTUS paní Králové jsem se seznámila v souvislosti s hledáním doučování pro svoji dceru, která v té době navštěvovala čtvrtou třídu základní školy. Vzhledem k tomu, že dcera trpí specifickými poruchami učení, je pro ni učení hodně těžkým oříškem. Pro dceřinu povahu jsem hledala, pokud možno, ženu či dívku s dobrým vztahem k dětem a velkou trpělivostí. Odpověděla jsem na velké množství inzerátů, ve kterých buď jednotlivci nebo vzdělávací firmy nabízeli své služby. Firmu SOLIS ORTUS jsem si vybrala pro velice milý a profesionální přístup paní Králové. Všechna má přání ohledně vyučujícího byla vyslyšena a vyúka začala ve velmi krátké době od prvního kontaktu. Již druhým rokem k nám dochází slečna Klára, se kterou jsem nejen já moc spokojena, ale hlavně moje dcera. Všem vzděláníchtivým, doporučuji vzdělávací centrum SOLIS ORTUS paní Markéty Králové.
Veronika TurynováPražský městský úřad - pokladní
Lektorka Markéta má každou hodinu pečlivě připravenou a témata jsou zajímavá a poutavá. Na hodiny vždy přichází včas. Je trpělivá, látku srozumitelně vysvětlí a ujasní jakékoliv pochybnosti. Na testy výborně připraví (známky z malé maturity 1, 1, 1 a 2). Rozhodně doporučuji, výsledky jsou vidět.
Mia LetičJazykové gymnázium Omská Praha - studentka
Slečna Markéta byla výborná učitelka pro mou devítiletou dceru. Uměla ji zaujmout. Předat látku přiměřenou formou. Je velmi příjemná a profesionální. Jsme moc rádi, že to byla právě ona. Dcera si, právě za jejího přispění, vytvořila k němčině lepší vztah, než měla předtím, kdy se na hodinách ve škole trápila. Moc děkujeme za zprostředkování.
Jana KoubkováOSVČ, Praha
Potřeboval jsem se naučit základy angličtiny pro odjezd do zahraničí. Se slečnou Královou jsem vše domluvil, a aniž jsem se nadál, měl jsem přiřazeného lektora a smlouvu na mailu. Překvapil mě rychlý a profesionální přístup. Ohledně výuky jsem byl spokojený maximálně. Tereza je velmi sympatická a příjemná slečna. Je vidět, že angličtině rozumí a snaží se výuku vést tak, aby mě bavila. A hlavně, od Terky všechno pochopím. Snaží se poznat, jak přemýšlím, a pak mi podobným stylem látku vysvětlit.
Mgr. Jan Klepárník
Mgr. Jan KlepárníkČeský Rozhlas - producent
Chci vyjádřit vděčnost za to, jak se lektorka Petra ujala své úlohy připravit Lukáše za 3 týdny na zkoušky, u kterých jsme věřili, že je nemůže dát. Přišla nám do cesty akorát včas. Její optimismus a důslednost dovedly Lukáše nejen ke trojce z francouzštiny (to jsme ani nedoufali, chtěli jsme, aby nepropadl), ale dokonce ho to i začalo bavit. Nevím, jestli to bylo přímo kvůli francouzštině, ale moc vám za to děkuji já i Robert.
Jana DrobnáKaufland - vedoucí směny
Před výukou jsem měla pochybnosti, a né málo. Pořád jsem nemohla uvěřit, že výuka, kde není lektorova osobní přítomnost, může být efektivní. Ale zbytečně. Organizace byla na 1*. Při jakémkoliv problému či nejasnosti (nebylo jich moc) slečna Markétka rychle reagovala na e-maily a hned vše vyřešila. Kurz mi splnil, co sliboval. Díky kurzu jsem se nádherně rozmluvila a nedělá mi problém komunikovat s lidmi, i když německý jazyk nemám stále 100%. A co mi kurz osobně přinesl? Německý jazyk jsem neměla nikdy ráda. Nelíbila se mi složitost gramatiky a v uších mi nikdy hezky nezněl. Během kurzu jsem se však nějakou záhadou do jazyka zamilovala a začal mě opravdu bavit. Výuka po Skypu mě posunula na úroveň, kterou jsem potřebovala k hledání práce v zahraničí. Mám za sebou pár pohovorů v němčině a troufám si říct, že bez kurzu bych je tak obstojně nezvládla. Děkuji za něj ♥ Kurz bych doporučila všem, kteří mají problém s komunikací. Měla jsem úžasnou lektorku, která odbourala můj strach z mluvení, dodala mi odvahu a chuť se stále učit.
Hana Kurz EntrováSprávce a dobrovolnice CAT MANIA, poznává němčinu a žije ve Švýcarsku
O SOLIS ORTUS jsem se dozvěděla od kamarádky, která si servis velice chválila. Ihned co jsem SOLIS ORTUS kontaktovala, jsem dostala odpověď a vyřízení dohody bylo uskutečněno během příštích 24 hodin a ihned jsem mohla začít! Má učitelka je vždy velice profesionální, dochvilná a spolehlivá. Její styl výuky má vysokou kvalitu a mnohdy se i pěkně zasmějeme. Na mé požadavky je má učitelka Jana velice flexibilní. Časování lekcí je vždy dohodou nehledě na to, ve kterém časovém pásmu se nacházím, jelikož hodně cestuji. SOLIS ORTUS je inovativní, co se iniciativ týče. V nabídce jsou mimo jiné i webináře a brožury ohledně učení jazyka, které mnohým mohou být velice nápomocné. Od té doby, co znám SOLIS ORTUS, už se nehodlám vrátit do třídy plné lidi, kde má výuka jedině zaostávala. Se SOLIS ORTUS mám 1:1 výuku vysokého standardu a rychle jsem začala nový jazyk používat, což mě velice těší.
Veronika KocováUBS AG Schwitzerland – Business Manager
Po nástupe do nemeckej firmy som ako konštruktér hľadal v Prahe možnosť, ako sa efektívne vzdelávať v nemeckom jazyku. Bol som prípad, čo si od strednej nevedel poradiť s nemčinou a absolútne ma nebavila, bola pre mňa nutné zlo. No potom som stretol Solis Ortus a špeciálne Market Královú, môžem zodpovedne prehlásiť, že to bolo osudové stretnutie. Centrum mi našlo perfektného lektora, presne podľa mojich potrieb. Takisto cena, spôsob, forma výuky sú na výbornej úrovni. Veľmi im za to ďakujem, úplne sa zmenil môj vzťah k nemčine.
Ing. Michal Belan
Ing. Michal BelanREHAU Automotive s.r.o., poté Škoda Auto a.s.
Se službami společnosti SOLIS ORTUS jsem byla velmi spokojená. Vše probíhalo podle mých představ a vždy mi vyšli maximálně vstříc. Moje lektorka angličtiny Zdenička byla perfektní. Vřele doporučuji.
Ing. Jana DivinováEKO VELARI s. r. o. - šéfredaktorka - www.eurodenik.cz
Původně jsem vůbec neměla zájem se jakýkoliv jazyk učit, v práci to totiž nepotřebujI a anglicky se v zahraničí jakž takž domluvím. Náhoda tomu ale chtěla a v tombole, u nás na plese, můj přítel vyhrál slevový poukaz na výuku jazyků od SOLIS ORTUS. Dal mi ho, prý se učit nic nebude... Poměrně dlouho mi trvalo, než jsem se rozhodla zkusit vylepšit svou angličtinu. Učím se přes Skype se Zdeničkou, která většinu života strávila v Austrálii, mluvíme pouze anglicky. První a druhá hodina byla opravdu hodně krušná, nerozuměla jsem skoro nic. Teď po více než půl roce rozumím bez problémů 80 - 90% toho, co mi vypráví a jsem schopná komunikovat. Vím, že kdybych se každý den alespoň 15 minut denně angličtině věnovala, sledovala filmy v angličtině a opakovala si nová slovíčka, která se konverzací naučím, zlepšovala bych se daleko víc. S lektorkou Zdeničkou jsem maximálně spokojená, povídáme o různých tématech, která vyplynou. Časově mi vychází maximálně vstříc. Děkuji :)
Hana MarkováMěstský úřad Vojnův Městec
S výukou němčiny jsem velice spokojená. Způsob výuky mi vyhovuje a i přes mojí pracovní vytíženost si němčinu zdárně osvojuji, a to hlavně díky trpělivosti lektorky paní Evy. Musím říct, že základy jazyka, což je určitě nejdůležitější pro správné používání jazyka a dorozumění, jsou srozumitelně vysvětlovány. Jelikož se po celou výuky snažíme neustále mluvit německy, tak jazyk lépe dostávám do „krve“. Určitě bych tento kurz doporučila i ostatním :)
Monika MiksováHenkel s.r.o. - vedoucí LIS Impregnačního centra Humpolec
O společnosti SOLIS ORTUS jsem se dozvěděl přes manželku a její kontakty na sociálních sítích. Hledal jsem prostou možnost mluvit anglicky bez ohledu na chyby a Czenglish věty. Cílem bylo pokud možno zvrátit trend postupného zapomínání řeči, když ji nepoužíváte. Komunikace přes Skype byla nakonec v pohodě a domluva na čase lekcí byla pružná a se snahou vyhovět. Určitě doporučuji vyzkoušet.
Ing. Pavel ŠtádlerIT administrator
Moc děkuji za doučování naší Monči. S vaší prací jsme byli dlouhodobě spokojení a přejeme to i všem dalším vašim klientům. Myslím, že konečná známka na Monči vysvědčení je odměnou pro vás, a to ta nejlepší. Mnohokrát děkujeme za váš čas.
Monika NovákováProfesionální fotografka
3 a půl roku němčiny (v průměru 2x týdně) s lektorkou vzdělávacího centra SOLIS ORTUS paní Opletalovou bylo pro mě velkým přínosem a udělal jsem velký pokrok. Na začátku cca po dvou, třech měsících jsme si jasně nastavili jakým směrem se bude výuka dále vyvíjet a paní Opletalová naprosto vyhověla mým požadavkům. Lekce pro mě byly obrovským přínosem. Je velice příjemná, spolehlivá, vstřícná, vždy usměvavá a hlavně kvalifikovaná a zkušená lektorka němčiny. Nyní jsem schopen nejen rozumět, ale i se německy bez problémů domluvit a okamžitě reagovat v různých situacích. Opravdu za její odvedenou práci moc děkuji a jsem rád, že jsem měl možnost spolupracovat právě s ní!
Bc. Lukáš PetzKlüber Lubrication - zákaznická péče

Jediné cesty,
které budete litovat,
je ta, kterou nepodniknete.

Jaké vyučujeme jazyky?

V tomto směru nemáme limity. Je jenom na Vás, pro jaký jazyk se rozhodnete. Spolupracujeme s lektory z celého světa a škálu nabízených jazyků máme opravdu velikou. Stačí si jen vybrat, který jazyk je vašemu srdci blízký.

Vyučujeme jak standardní jazyky: angličtina, němčina, španělština, francouzština, italština, ruština, tak méně tradiční: čínština, brazilská portugalština, vietnamština, japonština, korejština, nepálština, hindština, srbština...

Jaká je délka a cena lekce?

Lekce jsou standardně v délce 50-60 minut. Na Skype lekcích máte dokonalý přehled o tom, jak dlouho hovor trvá.

To je oproti osobní výuce mnohem lepší, jelikož u této formy výuky jsou často prostoje: než se setkáte, odskočíte si na toaletu, dáte si něco k pití, připravíte se apod. U Skype lekcí je to jednodušší. V podstatě se setkáte přesně v daný čas, na kterém jste se domluvili a v daný čas také skončíte.

Délku a intenzitu lekcí si volíte sami podle toho, jaké máte možnosti a co Vám vyhovuje. Můžete mít i 90 minutovky. Minimální čas lekce je však 50-60 minut. Pokud Vám vyhovuje mít lekce 2x nebo 3x týdně, případně pouze 1x, anebo naopak každý den, vše je možné. :)

Cena jedné 50-60 minutové Skype lekce začíná na 390 Kč. Cena je stanovena v závislosti na jazyku, požadavku stupně pokročilosti, intenzitě a délce lekcí. U netradičních jazyků se na ceně individuálně dohodneme. Pokud si chcete cenu dopředu ověřit, stačí mi napsat na marketa@solisortus.cz.

Jaký je další postup?

Objednáte si výuku a domluvíme se na tom, jaký jazyk a co konkrétně potřebujete. Pak společně objevíme vaši motivaci, styl učení, stanovíme si cíl, kterého chcete dosáhnout, seznámíte se se svojí novou lektorkou/lektorem a výuka začne. :) Průběžně se zaměříme na to, zda se nám daří dosahovat cílů.

Máte nějaké otázky?

Chcete se na něco zeptat, nebo si potřebujete něco ujasnit?
Ptejte se mě emailem na marketa@solisortus.cz.
Ráda se Vám budu věnovat.