Vítám vás. Tento web už nevyužíváme. Pojďte prosím sem...

... na můj osobní web, kde je k dispozici mnohem více informací a inspirace. Najdete ho na www.MarketaKralova.cz. Děkuji a omlouvám se. :-)

Reference

Aneb co o nás říkají naši klienti,
protože nejdůležitější je to, co si z naší spolupráce odnášíte vy

Výuka jazyků a kurzy

O SOLIS ORTUS jsem se dozvěděla od kamarádky, která si servis velice chválila. Ihned co jsem SOLIS ORTUS kontaktovala, jsem dostala odpověď a vyřízení dohody bylo uskutečněno během příštích 24 hodin a ihned jsem mohla začít! Má učitelka je vždy velice profesionální, dochvilná a spolehlivá. Její styl výuky má vysokou kvalitu a mnohdy se i pěkně zasmějeme. Na mé požadavky je má učitelka Jana velice flexibilní. Časování lekcí je vždy dohodou nehledě na to, ve kterém časovém pásmu se nacházím, jelikož hodně cestuji. SOLIS ORTUS je inovativní, co se iniciativ týče. V nabídce jsou mimo jiné i webináře a brožury ohledně učení jazyka, které mnohým mohou být velice nápomocné. Od té doby, co znám SOLIS ORTUS, už se nehodlám vrátit do třídy plné lidi, kde má výuka jedině zaostávala. Se SOLIS ORTUS mám 1:1 výuku vysokého standardu a rychle jsem začala nový jazyk používat, což mě velice těší.
Reference - Veronika Kocova
Veronika KocováUBS AG Schwitzerland – Business Manager
Po nástupe do nemeckej firmy som ako konštruktér hľadal v Prahe možnosť, ako sa efektívne vzdelávať v nemeckom jazyku. Bol som prípad, čo si od strednej nevedel poradiť s nemčinou a absolútne ma nebavila, bola pre mňa nutné zlo. No potom som stretol Solis Ortus a špeciálne Market Královú, môžem zodpovedne prehlásiť, že to bolo osudové stretnutie. Centrum mi našlo perfektného lektora, presne podľa mojich potrieb. Takisto cena, spôsob, forma výuky sú na výbornej úrovni. Veľmi im za to ďakujem, úplne sa zmenil môj vzťah k nemčine.
Ing. Michal Belan
Ing. Michal BelanREHAU Automotive s.r.o. - koštruktér
Se službami společnosti SOLIS ORTUS jsem byla velmi spokojená. Vše probíhalo podle mých představ a vždy mi vyšli maximálně vstříc. Moje lektorka angličtiny Zdenička byla perfektní. Vřele doporučuji.
Reference - Ing. Jana Divinová
Ing. Jana DivinováEKO VELARI s. r. o. - šéfredaktorka - www.eurodenik.cz
Původně jsem vůbec neměla zájem se jakýkoliv jazyk učit, v práci to totiž nepotřebujI a anglicky se v zahraničí jakž takž domluvím. Náhoda tomu ale chtěla a v tombole, u nás na plese, můj přítel vyhrál slevový poukaz na výuku jazyků od SOLIS ORTUS. Dal mi ho, prý se učit nic nebude... Poměrně dlouho mi trvalo, než jsem se rozhodla zkusit vylepšit svou angličtinu. Učím se přes Skype se Zdeničkou, která většinu života strávila v Austrálii, mluvíme pouze anglicky. První a druhá hodina byla opravdu hodně krušná, nerozuměla jsem skoro nic. Teď po více než půl roce rozumím bez problémů 80 - 90% toho, co mi vypráví a jsem schopná komunikovat. Vím, že kdybych se každý den alespoň 15 minut denně angličtině věnovala, sledovala filmy v angličtině a opakovala si nová slovíčka, která se konverzací naučím, zlepšovala bych se daleko víc. S lektorkou Zdeničkou jsem maximálně spokojená, povídáme o různých tématech, která vyplynou. Časově mi vychází maximálně vstříc. Děkuji :)
Hana Marková
Hana MarkováMěstský úřad Vojnův Městec
S výukou němčiny jsem velice spokojená. Způsob výuky mi vyhovuje a i přes mojí pracovní vytíženost si němčinu zdárně osvojuji, a to hlavně díky trpělivosti lektorky paní Evy. Musím říct, že základy jazyka, což je určitě nejdůležitější pro správné používání jazyka a dorozumění, jsou srozumitelně vysvětlovány. Jelikož se po celou výuky snažíme neustále mluvit německy, tak jazyk lépe dostávám do „krve“. Určitě bych tento kurz doporučila i ostatním :)
Reference - Monika Miksová
Monika MiksováHenkel s. r. o. - vedoucí LIS Impregnačního centra Humpolec
O společnosti SOLIS ORTUS jsem se dozvěděl přes manželku a její kontakty na sociálních sítích. Hledal jsem prostou možnost mluvit anglicky bez ohledu na chyby a Czenglish věty. Cílem bylo pokud možno zvrátit trend postupného zapomínání řeči, když ji nepoužíváte. Komunikace přes Skype byla nakonec v pohodě a domluva na čase lekcí byla pružná a se snahou vyhovět. Určitě doporučuji vyzkoušet.
Ing. Pavel ŠtádlerIT administrator a vedoucí projektů
Moc děkuji za doučování naší Monči. S vaší prací jsme byli dlouhodobě spokojení a přejeme to i všem dalším vašim klientům. Myslím, že konečná známka na Monči vysvědčení je odměnou pro vás, a to ta nejlepší. Mnohokrát děkujeme za váš čas.
Monika NovákováProfesionální fotografka
3 a půl roku němčiny (v průměru 2x týdně) s lektorkou vzdělávacího centra SOLIS ORTUS paní Opletalovou bylo pro mě velkým přínosem a udělal jsem velký pokrok. Na začátku cca po dvou, třech měsících jsme si jasně nastavili jakým směrem se bude výuka dále vyvíjet a paní Opletalová naprosto vyhověla mým požadavkům. Lekce pro mě byly obrovským přínosem. Je velice příjemná, spolehlivá, vstřícná, vždy usměvavá a hlavně kvalifikovaná a zkušená lektorka němčiny. Nyní jsem schopen nejen rozumět, ale i se německy bez problémů domluvit a okamžitě reagovat v různých situacích. Opravdu za její odvedenou práci moc děkuji a jsem rád, že jsem měl možnost spolupracovat právě s ní!
Bc. Lukáš Petz
Bc. Lukáš PetzKlüber Lubrication - zákaznická péče
Pro přijímací zkoušky na vysokou školu pedagogickou jsem potřebovala doučování češtiny. S organizací, podporou a doučováním jsem byla hodně spokojená, lektorka Anička je velice šikovná, pečlivá a fajn slečna :) Vyhovovala mi i forma výuky. Mám mnohem větší pocit připravenosti k přijímacímu testu a svůj největší pokrok vidím například v učivu, které jsem na základní škole a na střední škole nechápala. Naučila jsem se všechno podstatné, co mě čeká v přijímacím testu. Toto doučování a konkrétně lektorku Aničku můžu určitě doporučit dál.
Michaela SeidertováLinet s.r.o. - montáž příslušenství
Chtěla jsem díky konverzaci zlepšit svoji hovorovou angličtinu a udržovat jazyk. Realita Skype lekcí s lektorkou Sabrinou splnila má očekávání. Hezky jsem se rozmluvila a obohatila svoji slovní zásobu. Lekce jsem doporučovala svým přátelům a doporučuji i ostatním zájemcům.
Reference - Mgr. Zdeňka Brzáková
Mgr. Zdeňka BrzákováFotografka a milovnice krásy
Chtěla bych Vám velice poděkovat za to, co děláte. Je to opravdu moc prima, výuka přes Skype je pro nás prozatím ta nejlepší volba. Ať se Vám daří, přeji spousty dalších spokojených klientů. :-)
Mgr. Irena MenzelováSpokojená klientka
Markét i Barčo, patří vám oběma veliké díky. Sobě pak děkuji za to, že jsem intuitivně našla Vaše služby, Markét. Týnce děkuji za to, že přes počáteční rozpaky sama sebe překonala a pustila se do nové výzvy. Také jí děkuji za to, že dala najevo, co ještě potřebuje a co nikoliv. Sobě děkuji za to, že jsem měla vůli stále naslouchat a reagovat na naše potřeby. Barče děkuji za trpělivost a elán, se kterým se vždycky pouštěla do nových lekcí. Markét, Vám děkuji, že jste vymyslela krásný způsob výuky jazyků. Bylo to s vámi fajn.
Irena MachováSpokojená klientka
Studuji v Rakousku a i když je moje studium v angličtině, chtěla jsem se zdokonalit v němčině, abych byla schopná alespoň základně komunikovat. Očekávala jsem lekce založené na individuálním přístupu, kde se zaměřím na ty gramatické struktury, které mi chybí, nebo v nich dělám chyby. Lekce probíhaly především konverzační formou, což mi vyhovuje. Jsem ráda, když můžu sama zkoušet tvořit věty a být opravovaná v případě chyby, hodně se tak naučím. Ujasnila jsem si hodně gramatických zákonitostí, které mi nějakou dobu unikaly. Také jsem si rozšířila slovní zásobu. Nejvíc se mi líbí přátelský přístup a příjemná konverzace, jež je součástí každé lekce a individální volba témat k procvičování a k hovoru, stejně tak, jako je tomu v běžném životě. Určitě bych tyto lekce doporučila i ostatním zájemcům, kteří se rozhodli naučit a mluvit německy. :-)
Reference - Kateřina Kuhrová MSc
Kateřina Kührová, MSc.Studentka na rakouské univerzitě a spokojená klientka
K Markét jsem chodila na konverzační lekce němčiny a piana. Za 6 měsíců se mi podařilo rozpohybovat jak svou řeč, a začít plynule mluvit, tak i prsty a hrát písničky, co mám ráda. Naše hodiny pro mě byly vždy pohodou a relaxem, na který jsem se po uhoněném dni těšila. Děkuji.
Ing. Tereza MenzelováMaminka na mateřské dovolené a inženýrka ve ŠKODA auto
Velice příjemná a snaživá lektorka, která mi pomohla kompletně se připravit na státní závěrečné zkoušky z němčiny na VŠE. Díky této přípravě jsem uspěl.
Bc. Jakub RosenbaumStudent a Sales manager v PAYMINATOR
Po přistěhování se do Švýcarska jsem hledala cestu, jak se rychlou a příjemnou formou naučit francouzsky, abych mohla běžně fungovat v práci a komunikovat s rodinou partnera. Proto jsem Markétu oslovila. Lekce byly opravdu intenzivně zaměřené na konverzaci a velice rychle mi pomohly k rozmluvení se. Zlepšila jsem si výslovnost a zahodila zábrany. Oceňuji Markétinu trpělivost, láskyplnost a snahu mě maximálně podpořit.
Veronika Pospíchalová, MSc.Vědecká pracovnice a spokojená klientka, která teď mluví francouzsky
Výuku francouzštiny jsem potřeboval kvůli rychle blížícím se přijímacím zkouškám na VŠE, a očekával jsem zejména seznámení s testem, nějaké tipy a obecně dostat francouzštinu zase pod kůži, protože jsem s ní více jak rok nebyl v kontaktu. S organizací jsem byl velmi spokojen, smlouvání hodin bylo jednoduché a flexibilní. Lekce probíhaly adekvátně tomu, aby mě připravili na zkouškový test, takže svůj účel naprosto splnily. Lekce s Markétou mi daly znovu zorientovaní se ve francouzštině. Rozšířil jsem si obzory naučením se a zároveň urovnáním si časů, získal jsem novou slovní zásobu a obecně jsem získal více citu pro jazyk, což bylo velice užitečné při zkoušce. Navíc jsem se pouze během 10 dnů podpory a našich lekcí dostal z počátečních 45% úspěšnosti na celých 73%, a to mi zajistilo přijetí. Na hodinách se mi hlavně líbila pohodová atmosféra, ve které se mi skvěle pracovalo a umožňovalo mi to soustředit se a snažit se i po delší časovou dobu. Výuku bych rozhodně doporučil všem, kteří si chtějí vylepšit svoji francouzštinu, ale i těm, kteří se například potřebují rychle přepravit na zkoušku. Markéta dokáže většinu věcí dobře vysvětlit, a snaží se určitou gramatickou situaci přiblížit francouzštině, která se pak používá v běžné životě, což rozhodně zlepšuje celkové chápaní jazyka. Výuka mi moc vyhovovala. Nic bych asi neměnil, samozřejmě při případných dalších lekcích ocením i více konverzace, když už se teď nemusím připravovat na specifický typ testu.
Jan MarešPřijatý student francouzštiny na vysokou školu
Němčina je pro mě spíše koníček a jako velké plus pro cestování. Očekávala jsem dostat se na úroveň běžného porozumění a vyjadřování (i s chybami), pochopit myšlenku, kontext např. v knize, filmu, při rozhovoru… Oceňuji flexibilitu v čase a že mi Markéta vždy vyšla vstříc. Na výuce mi pomohlo zejména procvičování běžné konverzace na různá všeobecná témata. Hodně jsme se bavily o životě. Podařilo se mi složit i certifikaci a zkoušku. Konverzace pro mě byla klíčová, i small talk v cizím jazyce je důležitý. Nejvíc se mi líbil pozitivní přístup lektorky, flexibilita, různorodost v tématech. Určitě doporučuji.
Lucie KárníkováSpokojená klientka konverzačních lekcí němčiny
S firmou SOLIS ORTUS paní Králové jsem se seznámila v souvislosti s hledáním doučování pro svoji dceru, která v té době navštěvovala čtvrtou třídu základní školy. Vzhledem k tomu, že dcera trpí specifickými poruchami učení, je pro ni učení hodně těžkým oříškem. Pro dceřinu povahu jsem hledala, pokud možno, ženu či dívku s dobrým vztahem k dětem a velkou trpělivostí. Odpověděla jsem na velké množství inzerátů, ve kterých buď jednotlivci nebo vzdělávací firmy nabízeli své služby. Firmu SOLIS ORTUS jsem si vybrala pro velice milý a profesionální přístup paní Králové. Všechna má přání ohledně vyučujícího byla vyslyšena a vyúka začala ve velmi krátké době od prvního kontaktu. Již druhým rokem k nám dochází slečna Klára, se kterou jsem nejen já moc spokojena, ale hlavně moje dcera. Všem vzděláníchtivým, doporučuji vzdělávací centrum SOLIS ORTUS paní Markéty Králové.
Veronika TurynováPražský městský úřad - pokladní
My name is Monika Plchova and I had the pleasure to be a client of SOLIS ORTUS. Their professional approach and high customer care made me feel that my satisfaction is at heart of their interest. I highly recommend Solis Ortus to anyone who seeks any type of education. Regardless if you have a clear goal for your education or not, Solis Ortus will help you to progress in your area of interest. You are in great hands.
Ing. Monika Plchová MSc.
Ing. Monika Plchová, MSc.Cisco Systems - Data Center Partner Enablement EMEAR
Lektorka Markéta má každou hodinu pečlivě připravenou a témata jsou zajímavá a poutavá. Na hodiny vždy přichází včas. Je trpělivá, látku srozumitelně vysvětlí a ujasní jakékoliv pochybnosti. Na testy výborně připraví (známky z malé maturity 1, 1, 1 a 2). Rozhodně doporučuji, výsledky jsou vidět.
Mia LetičJazykové gymnázium Omská Praha - studentka
Přestěhovala jsem se z Prahy a špatně se mi hledal vyhovující učitel angličtiny pro individuální výuku. Vůbec mě nenapadlo, že bych se mohla spojit s rodilou mluvčí přes Skype! A je to super. Markéta mi našla učitelku přesně vhodnou k mému typu. Žádné učebnice, žádný dril a přitom zlepšení je patrné. A za super cenu! Opravdu vřele doporučuji.
Renata Králová
Renata KrálováMajitelka eshopu Království TianDe
Slečna Markéta byla výborná učitelka pro mou devítiletou dceru. Uměla ji zaujmout. Předat látku přiměřenou formou. Je velmi příjemná a profesionální. Jsme moc rádi, že to byla právě ona. Dcera si, právě za jejího přispění, vytvořila k němčině lepší vztah, než měla předtím, kdy se na hodinách ve škole trápila. Moc děkujeme za zprostředkování.
Jana KoubkováProject Manager, Supply Chain BI Lead
Potřeboval jsem se naučit základy angličtiny pro odjezd do zahraničí. Se slečnou Královou jsem vše domluvil, a aniž jsem se nadál, měl jsem přiřazeného lektora a smlouvu na mailu. Překvapil mě rychlý a profesionální přístup. Ohledně výuky jsem byl spokojený maximálně. Tereza je velmi sympatická a příjemná slečna. Je vidět, že angličtině rozumí a snaží se výuku vést tak, aby mě bavila. A hlavně, od Terky všechno pochopím. Snaží se poznat, jak přemýšlím, a pak mi podobným stylem látku vysvětlit.
Mgr. Jan Klepárník
Mgr. Jan KlepárníkČeský Rozhlas - producent
Chci vyjádřit vděčnost za to, jak se lektorka Petra ujala své úlohy připravit Lukáše za 3 týdny na zkoušky, u kterých jsme věřili, že je nemůže dát. Přišla nám do cesty akorát včas. Její optimismus a důslednost dovedly Lukáše nejen ke trojce z francouzštiny (to jsme ani nedoufali, chtěli jsme, aby nepropadl), ale dokonce ho to i začalo bavit. Nevím, jestli to bylo přímo kvůli francouzštině, ale moc vám za to děkuji já i Robert.
Jana DrobnáKaufland - vedoucí směny
Před výukou jsem měla pochybnosti, a né málo. Pořád jsem nemohla uvěřit, že výuka, kde není lektorova osobní přítomnost, může být efektivní. Ale zbytečně. Organizace byla na 1*. Při jakémkoliv problému či nejasnosti (nebylo jich moc) slečna Markétka rychle reagovala na e-maily a hned vše vyřešila. Kurz mi splnil, co sliboval. Díky kurzu jsem se nádherně rozmluvila a nedělá mi problém komunikovat s lidmi, i když německý jazyk nemám stále 100%. A co mi kurz osobně přinesl? Německý jazyk jsem neměla nikdy ráda. Nelíbila se mi složitost gramatiky a v uších mi nikdy hezky nezněl. Během kurzu jsem se však nějakou záhadou do jazyka zamilovala a začal mě opravdu bavit. Výuka po Skypu mě posunula na úroveň, kterou jsem potřebovala k hledání práce v zahraničí. Mám za sebou pár pohovorů v němčině a troufám si říct, že bez kurzu bych je tak obstojně nezvládla. Děkuji za něj ♥ Kurz bych doporučila všem, kteří mají problém s komunikací. Měla jsem úžasnou lektorku, která odbourala můj strach z mluvení, dodala mi odvahu a chuť se stále učit.
Hana Kurz Entrová
Hana Kurz EntrováSprávce a dobrovolnice CAT MANIA, poznává němčinu a žije ve Švýcarsku
S výukou španělštiny jsem byla maximálně spokojená, jak s lektorkou Klárkou, tak celkovým přístupem, organizací i podporou. Forma výuky byla dokonalá. Výuka pro mě měla přínos a doufám, že to brzy využiji na nějaké dovolené. Za pár lekcí je pokrok sice malý, ale nějaký určitě. Základním věcem rozumím. Naučila jsem se spoustu věcí. Na 1000% bych tuto výuku doporučila všem.
Petra Dostálová
Petra DostálováNordic Telecom, Pardubice
Kvôli práci v medzinárodnom automotive prostredí som potreboval vylepšiť svoju angličtinu, preto som z predošlých skúseností opäť oslovil SOLIS ORTUS. Na zaciatku som nemal ziadne očakávania, bola pre mňa rozhodujúca časová nenáročnosť a možnosť riešiť hodiny z domu, bez nutnosti dochádzania. Forma spoluprace a netradičné čítanie a preklad komiksu ma nútilo zapojiť predstavivosť a pozriet sa na jazyk z úplne ineho pohľadu. V skutočnosti sa lektorce Sabrine čudujem, že mala som mnou toľko trpezlivosti. A teda niekedy prekladať texty v komikse je fakt očistec. Vykašľal som sa na gramatiku, štruktúru a formu, ako to ku mne prúdilo, tak som ten jazyk prúdit nechal. Absolútne som neriešil logickú stránkou, často som reagoval intuitívne. Určite odporúčam lekce otestovať na vlastnej koži.
Ing. Michal Belan
Ing. Michal BelanOdborný koordinátor technického vývoje - Škoda Auto a.s.
Mnohokrát děkuji. Z Vašich základů francoužštiny žiju dodnes a světe div se, pracuju pro francouzskou společnost. Lekce mi moc pomohly a díky nim jsem se rozmluvila a získala úplně nový vztah k francouzštině.
Mgr. Markéta VrbasováEuropean Business Develoment Manager, P3 Logistic Parks
Velmi příjemná a vstřícná lektorka, která umí u klientů a žáků vzbudit zájem o jazyk. Bez memorování, zajímavou a nápaditou formou, ale přesto systematicky a vytrvale vést ke zlepšení cizího jazyka (v tomto případě francouzštiny). Děkuji.
Jaromír SkopalíkSpokojený klient a CEO ve spol. Časopisy pro volný čas
Potřebovala jsem se naučit německy kvůli mé pracovni cestě do Rakouska. Chtěla jsem si zopakovat základy a naučit se něco nového. Byla jsem moc spokojená. Dosáhla jsem také toho, ze se nebojím jít si za svým cílem a že se dá všechno naučit, když se chce. Lekce s Markétou mi moc vyhovovaly. Má příjemné vystupování a pozitivní přístup k učení, což mi opravdu mnohé dalo. Doporučuji.
Kateřina KopáčkováStudentka a spokojená klientka
Potřebovala jsem si zlepšit známky ve škole z francouzštiny a obecně se s ní více sblížit, protože mi nešla výslovnost, neuměla jsem mluvit a gramatika mi přišla těžká. Potom, co jsem se pravidelně začala stýkat s Markétkou na našich lekcích, se mi hodně ulevilo, protože mi to všechno začlo dávat smysl a najednou mi to vůbec nepřišlo těžké. Byla jsem moc spokojená a přišlo mi, jako bych Markét znala už věčnost. Moc jsem si to užívala a těšila se na každé naše setkání. Všechno mi srozumitelně dokázala vysvětlit, měla svatou trpělivost a naučila mě výrazy, které bych se nikdy z žádné učebnice nedozvěděla. Dosáhla jsem vylepšení známky a ve škole mě to začalo více bavit, protože jsem rozuměla tomu o čem je řeč. I mí spolužáci si všimli mých lepších výsledků. Líbil se mi její velice osobní přátelský přístup a zábavné hodiny, kde jsme hodně mluvily a dozvěděla jsem se o francouzské kultuře. Ještě jednou děkuji.
Anna SkopalíkováStudentka střední školy
Markétu jsem oslovil, aby mi pomohla s přípravami na VŠ zkoušku z francouzštiny. Byl jsem jí téměř nepolíbený a potřeboval jsem si do hlavy rychle nalít základy, rozmluvit se a konverzačně se připravit na ústní zkoušku. Povedlo se a zkoušku jsem složil. Markéta je trpělivá, vše vysvětlí, pomůže a podpoří. Za mě jednička s hvězdičkou.
Ing. Matěj BrnkaIT project Manager, CzechTourism a student PhD.
Během doby covidové jsem se rozhodla, že mohu věnovat čas sebevzdělávání. Díky tomu, že mám spoustu německy mluvících přátel, jsem si řekla, že naučit se německý jazyk je celkem dobrý nápad. Dala jsem tomu rok a čekala jsem, že se naučím základy gramatiky, výslovnost a základní slovní zásobu. Což se mi podařilo. Organizace lekcí byla bezproblémová, hodně flexibilní a individuální přesně podle mého tempa. Jak časově, tak i náplní. Vždy, když byla potřeba udělat korekce podle mých potřeb a jak jsem cítila, že bych něčeho potřebovala míň a něčeho víc, tak se průběh lekce upravil. Třeba víc čtení, tak jsme více četly. S Markétou jsme se vždy zaměřily na to, co mě trápilo a vždy jsme došly k nějakému posunu. Třeba s výslovností jsem zaznamenala rychlý pokrok. Také mě trápily předložky, tak jsme se na ně zaměřily a překonaly to. Líbil se mi její přátelský přístup, byla pozorná a má svatou trpělivost i s polenem jako jsem já. Lekce s Markét doporučuji na stoprocent. Mluvím o ní, kudy chodím. 😀
Lucie ČeřovskáFixed Network Design Expert, T-Mobile
Doučování francouzštiny jsem potřebovala hlavně z toho důvodu, abych se více rozmluvila. Přešla jsem z jiného oboru právě na Francouzský jazyk, ale na gymnáziu nebyla výuka tohoto jazyka dobrá, tudíž jsem zaostávala. Potřebovala jsem mít více kontaktních hodin, kde bych používala Fj aktivně, a to se mi díky Markétě povedlo. Byla jsem velice spokojená. Hodiny byly vždy připravené. Užitečné bylo, že Markéta vypisovala všechny probrané věci do sdílené složky, takže jsem si vše po hodině mohla jednoduše v klidu jen stáhnout a vytisknout a kdykoliv se pak k tomu vracet. S Markétou jsem spolupracovala cca rok a půl. Soustředily jsme se hlavně na konverzaci a musím konstatovat, že mi hodiny hodně pomohly se rozmluvit. Dnes mluvím téměř plynule a zvládla jsem tak díky tomu i rok studia na univerzitě ve Strassbourgu. Učení jazyka je běh na dlouhou trať, ale rozhodně mluvím o mnoho plynuleji než na úplném začátku. Nejvíc se mi líbílo, že jsme mluvily jako dvě kamarádky na čaji o běžnostech ze života. Byla to pohodová setkání plná přirozené konverzace a ne umělé jako na zkoušce se striktně naplánovanými tématy. Rozhodně všem lekce s Markétou doporučuji. Shledávám, že je velice obtížné trénovat jazyk aktivně v podobě konverzací, a to i na univerzitě, když jazyk studujete jako vedlejší obor. Proto je třeba mít parťáka, s kým se prostě rozmluvíte. A toho jsem měla v Markét. Hodiny s ní pro mne byly zachráncem. Moc Ti děkuji, Markét!
Marie ŠáchováÚžasná studentka francouzské historie ve Skotsku

Konzultace Jazykový management a NLP koučink

Markétu jsem oslovila, protože jsem hledala pomoc s výukou italštiny. Velmi mne zajímalo propojení výuky jazyků s NLP. Moc dobře jsem nevěděla co mám přesně očekávat, ale vědela jsem, že teď je ten správný čas, abych se do studia italštiny pustila a z úplného začátečníka se posunala do pravidelného studia. Markéta mne nasměrovala, provedla mimo jiné praktickými kroky, udělaly jsme jasný a srozumitelný plan, jak přesně začít a kdy se studiu věnovat. A taky se těšit na svůj jazykový rituál a na celý proces. Absolvovala jsem také sezení NLP koučinku, díky kterým jsem objevila a vyřešila překážky bránící mi v úspěšném studiu. Jsem vděčná, že jsem Markétu poznala a i v budoucnosti budu využívat její služby. Všem, kdo chtějí investovat do svého studia i do svého života, ji moc doporučuji. Její konzultace i hodiny jsou opravdovým potěšením a dárkem, kterým si uděláte velkou radost a posunete svůj jazyk na další level.
Věra Hejtýková
Věra HejtýkováSpokojená klientka, absolventka konzultace a NLP sezení

Výuka hry na klavír a zobcovou flétnu

Výuku klavíru jsem potřebovala k rozšíření vzdělání a mým cílem bylo získat základy hry na hudební nástroj. Slečna Králová mi zajistila sympatického lektora. Byla jsem velice spokojená jak s organizací, tak s výukou, která mi pomohla s přípravou na zkoušku, kterou jsem následně složila. Rozhodně tuto výuku doporučuji také ostatním, byla jsem se vším spokojená.
Jitka BláhováUčitelka, Sněžné
Hra na klavír byl můj dětský sen. Neměla jsem žádná očekávání, spíše zvědavost. V poměrně krátké době jsem se naučila hrát jednoduché skladby. Na lekcích se mi nejvíc líbila nenásilná forma výuky a velmi příjemná vyučující. Na hodiny jsem se vždy moc těšila, a to nejen kvůli klavíru. :) Aktuálně oceňuji možnost on-line výuky, především v této coronavirové době. Určitě bych hodiny s Markétkou doporučila i ostatním zájemcům, kteří se chtějí naučit hrát na piano, nebudete litovat. :)
Kristýna Kolářová, DiS.Spokojená klientka výuky hry na klavír, pracující ve Škoda Auto a.s.
Děkuji Vám, učit se u Vás hudbě (hraní na klavír) a nejen hudbě, byl pro mě velmi krásně strávený čas, který mi mnohé dal. Dnes si díky tomu dokážu zahrát, co se mi líbí. Potkat Vás a zjistit, jak do hloubky pracujete, pro mě bylo ctí. Také děkuji za sezení na NLP koučinku a za objevnou cestu do hloubi mé mysli a myšlenek k pozitivnímu vyřešení mé situace. Moc jste mi pomohla. Zjištění, že mé největší přání a touha není dílem rozumu, ale srdce, bude mít na mé budoucí formování velký vliv. Nutno podotknout, že je spousta lidí, kteří ani nevědí, co dělají, natož jak to dělají, a ostatní jsou za nimi ochotni jít až na okraj propasti, pokud jim to řeknou. Jsem tak rád, že Vy víte, co děláte a jak to děláte a máte opravdu profesionální přístup. Ještě jednou Vám děkuji za veškerou Vaši snahu a pomoc a přeji mnoho dalších spokojených klientů.
Zdeněk PetrůKlient hry na klavír a NLP koučinku, pracovník ve firmě 100% REWORK s.r.o.
Starší dcera se již tři roky učila hrát na klavír, ale nebavila ji klasická výuka v ZUŠ. Chtěla výuku přizpůsobit svým potřebám a hrát s někým, kde by ji to bavilo. A hlavně hrát to, co ji baví a zajímá. Druhá dcera se po vzoru starší sestry chtěla začít učit na klavír. Proto jsme oslovili Markétku Královou. Očekávání bylo, že se děvčatům otevře motivace a zájem o klavír, že je hodiny budou bavit a bude je to motivovat, aby si samy hrály. Což se nám vyplnilo. Jsme velmi spokojené. Vedení Markéty je úžasné. Starší dcera se naučila hrát písničky, které jí zajímaly hned od první hodiny. Mladší dcera dostala základy, na kterých může dále stavět. Je velice příjemné, že výuka probíhá online, aniž by to výuku nějak negativně ovlivnilo a my šetříme čas a nervy s dopravou holek na hodiny. Rozhodně doporučuji 10/10. Děkujeme.
Helena Kodýmová s dcerami Emou a JůliíHead of Customer Experience, Zásilkovna
K Markét jsem chodila na konverzační lekce němčiny a piana. Za 6 měsíců se mi podařilo rozpohybovat jak svou řeč, a začít plynule mluvit, tak i prsty a hrát písničky, co mám ráda. Naše hodiny pro mě byly vždy pohodou a relaxem, na který jsem se po uhoněném dni těšila. Děkuji.
Ing. Tereza MenzelováMaminka na mateřské dovolené a inženýrka ve ŠKODA auto
S Markétou je radost spolupracovat. Příjemné vystupování, ochota a zábava na každé lekci piana. Dceru hodiny moc baví.
Lyudmila ŠteflováKadeřnice a maminka hrající Vanessky
Paní Králová, chci Vám za Ottíčka (a za nás všechny) moc poděkovat. Ottíčka s Vámi flétna moc baví a je z toho nadšený. Velice oceňujeme Váš osobitý přístup a opravdový zájem, se kterým k žákům přistupujete. Chtěl bych Vám za nás všechny ještě jednou moc poděkovat a slibuji, že Vaše hodiny budu doporučovat, kdykoliv budu mít možnost.
PhDr. Libor BoleslavSpokojený tatínek hrajícího Ottíčka
Výuka klavíru u paní Králové pro naši dceru byla pokaždé milým setkáním plného veselých a pohádkových písniček, které Terezku bavily. Zapálila v ní vášeň pro hudbu, za což jí jsme s manželkou moc vděční.
Petr TranVedoucí výroby TI Automotive a tatínek hrající princezny Terezky
Moc děkuji za vaši téměř bezbřehou trpělivost, opravdový zájem a energii. Umíte motivovat a chlácholit i se naštvat a říct, že spousta věcí v životě je o práci a tréninku. Jsem strašně moc rád, že jsem se s vámi potkal a že se naše cesty střetly právě za účelem trénování hry na piano. Baví mě to.
Jaroslav ZavoralSpokojený klient, který hraje na piano
Jsem tak šťastná, že jsem se s Markét poznala a že si díky ní můžu plnit svůj dávný dětský sen - hrát na piano. Markétka je úžasná učitelka ♥, která umí vést krok za krokem, naslouchat a skutečně naučit. A má asi svatozář, protože vydrží hodně. :)
Bc. Zuzana KarlováZahradní architektka Živých zahrad a spokojená klientka hrající na piano
Velice oceňuji proaktivní a pozitivní přístup Markéty. Dcera se na lekce s ní vždy těší a je nadšená, že hraje písničky, co ji baví. Úplně nejvíc ale je, že jsem nevěřil, že se dá naučit hrát na klavír vzdáleně přes tablet online a ono se to dá. Za to oběma (lektorce i dceři) uděluji opravdu velký kredit!! Jsme moc spokojení.
Martin MusialekPodnikatel a tatínek hrající Pavlínky
Na klavír jsem chtěl hrát už několik let, ale všichni říkali, že už je na to pozdě. Do ZUŠ by mě nevzali, a tak jsem sáhnul po této volbě. Očekával jsem, že se budu postupně učit nějaké jednoduché skladby. Dnes už umím zahrát spoustu pokročilých a obsahově náročných skladeb, a to za pouhý jeden rok. Přístup je naprosto perfektní a vše je vedeno ve velice přátelském duchu, proto ten čas s Markétou vždy tak rychle utíká. Lekce byly svým rozsahem také velmi dobré, vždy jsem se naučil něco nového, až na případy, kdy jsem se na lekci nijak nepřipravil. Výuka mi v až překvapivě krátkém časovém úseku umožnila dosáhnout mého snu. Tuto výuku bych 100% doporučil všem v podobné situaci, jako jsem byl já, totiž že se chtějí naučit hrát na klavír i v trochu pozdějším věku. Naše společné hodiny klavíru si vždy užívám a musím uznat, že není moc takto dobrých učitelů, jako je právě Markéta. Z hodin jsem si toho spoustu odnesl.
Martin HájekStudent na gymnáziu Omská

Překlady, korektury a tlumočení

Se spoluprací se společností SOLIS ORTUS jsme byli velmi spokojeni. Ocenit musíme zejména individuální přístup a profesionalitu, se kterou splnili náš nestandardní požadavek v oblasti nepálských překladů. Děkujeme touto cestou za zajištění překladatelských služeb a těšíme se na případnou další spolupráci.
Reference - Bageterie Boulevard
Bc. Michaela RoubíčkováCrocodille ČR, spol. s r.o. Bageterie Boulevard - personalistka
Na konferenci a setkání hlavních vojenských farmaceutů členských zemí NATO jsem potřeboval zajistit tlumočení. Organizace a podpora ze strany SOLIS ORTUS byla velmi profesionální, rychlá a příjemná. Projev, vystupování, komunikace a chování tlumočníků byly na velmi profesionální úrovni a jejich přístup byl nadstandardní. Projevili také aktivní zájem. Byl jsem velmi spokojený. Doplňuji pouze, že všechny informace byly v režimu nepodléhajícímu utajení. Znovu a rád využiji tlumočnických a jiných služeb SOLIS ORTUS, pokládám je za velmi profesionální a rád je budu doporučovat dál.
Reference - PharmDr Josef Bakeš PhD
PharmDr. Josef Bakeš, Ph.D.Ústřední vojenská fakultní nemocnice Praha - hlavní ústavní farmaceut

Jazykový servis - rychlá pomoc v zahraničí

Při návratu ze Španělska mi u Montpellier na dálnici prasklo kolo u přívěsu, na kterém jsem vezl loď. Na odpočívadle jsem kontaktoval assistance, ale vzhledem k vysokému hluku jsem pořádně nerozuměl. Přítomný francouzský občan mi vyjednal odtah. Potřeboval jsem pomoci s překladem z francouzštiny do češtiny a zpět - jak na odtahové službě, tak v servisu karavanů při opravě. S organizací jsem byl velice spokojen, k žádnému problému nedošlo. Služba splnila vše, co jsem potřeboval vyřešit. Jak při organizaci odtahu, tak i v servisu. Tento jazykový servis bych doporučil každému, kdo cestuje do zahraničí a nejen vlastním dopravním prostředkem. Francouzi nemají chuť hovořit anglicky, a tudíž se s nimi nelze domluvit, neovládá-li dotyčný perfektně francouzský jazyk.
Ing. Zdeněk PlchFinanční, pojišťovací a realitní služby, Hradec Králové

Jazyková kavárna - konverzační večery

Na začátku jsem ani nevěděla, do čehu jdu. :) Ale byla jsem příjemně překvapená. Líbí se mi rozmanitost výuky, všechno hodnotím na jedničku s hvězdičkou. Jazyková kavárna mi pomohla v rozmluvení. Určitě bych ji doporučila přátelům i ostatním.
Andrea GlončákováAdministrativní pracovnice, účastnice Jazykové kavárny - angličtina pro začátečníky až mírně pokročilé
Od setkání jsem očekávala naučení se nových slovíček, mluvit a hlavně vyzkoušet jiný způsob rozmluvení se. A realita skutečně splnila moje očekávání. Nejvíce se mi líbilo, že jsme opravdu mluvili. Naučila jsem se mnoho nových frází, slovíček a vět. Doporučuji.
Tereza HomulkováEvent Manager, účastnice Jazykové kavárny - italština pro začátečníky
Před večerem jsem se těšila na možnost zase mluvit italsky a vše bylo splněno. Především jsem si osvěžila slovní zásobu a naučila se nové obraty. Určitě Jazykovou kavárnu doporučuji i ostatním zájemcům, kteří se rozhodli naučit nějaký jazyk.
Stanislava SmrkovskáMaminka na mateřské dovolené, účastnice Jazykové kavárny - italština pro mírně pokročilé
Před účastí jsem byla téměř bez očekávání, chtěla jsem akorát poznat nové lidi a popovídat si italsky, jelikož jinde nemám tuto možnost. Byli jsme v menším počtu, tudíž byl větší prostor pro mluvení. Odnesla jsem si nová slovíčka a moc se mi líbila hra s kostkami a užila jsem si večer. Doporučuji i dalším zájemcům, je to příjemný večer s milou lektorkou.
Tereza VáchováMaminka na mateřské dovolené, účastnice Jazykové kavárny - italština pro mírně pokročilé
Super lektorka Marianna, mluvili jsme, dělali jsme praktická cvičení jak se domluvit na cestách a hýbali se. Určitě Jazykovou kavárnu doporučuji.
Jana EmrováÚřednice, účastnice Jazykové kavárny - angličtina pro začátečníky až mírně pokročilé
Mým očekáváním byla konverzace v angličtině a jsem spokojená, protože jsme hovořili. :) Jazyková kavárna mi pomohla udělat první krok. Rozhodně doporučuji.
Eva ČerníkováCEO - www.biketime.cz, účastnice Jazykové kavárny - angličtina pro začátečníky až mírně pokročilé
Od večera som očakával prvé zoznámenie sa s taliančinou. Naučil som sa prvé frázy, najviac sa mi páčil priebeh výučby a konverzácie. Celé to bolo v pohode. Konkrétne mi stretnutie pomohlo v praktických situáciách, ako zorientovanie sa na letisku, objednanie si jedla a predovšetkým kávy :), opýtania sa na cestu a odpovedanie, počítanie do stovky. Určite odporúčam tento večer prežiť.
Ing. Michal BelanOdborný koordinátor technického vývoje - Škoda Auto a.s., účastník Jazykové kavárny - italština pro začátečníky
Mým cílem bylo procvičení jazyka po delší pauze. Realita odpovídala očekávání, protože jsem se dozvěděla nové možnosti, jak jazyk procvičovat a zahrála jsem si různé hry. Setkání mi pomohlo v osvěžení si jazyka. Doporučuji sem určitě zajít. Z dlouhodobého hlediska také doporučuji rodilého mluvčí, zejména z důvodů kulturních a společenských.
Daniela ChmelíkováÚčastnice Jazykové kavárny - italština pro mírně pokročilé

Odborné práce

Moc moc děkuji za napsanou recenzi k německé knize. Já bych to takhle krásně nenapsala :-) Jsem spíš od toho hraní na nástroj, ale psát recenzi... to není můj obor. Text se mi moc líbí, používáte výrazy, které mě by ani nenapadly, natož abych je spojila v nějakém kontextu. Podle obsahu textu soudím, že jste nevycházeli jen z mých předložených informací, ale hledali i na internetu a v odborných publikacích. Vidím, že jste si s tím dali práci. Děkuji.
Marie Křenová, dipl. um.

Meditace

Ach ta naše četná omezující přesvědčení, která si s sebou životem vláčíme jako břímě... Jsem opravdu vděčná, že jsem mohla vyzkoušet Markétinu meditaci a opět si je zvědomit, zavřít do krabičky a oslabit tak jejich sílu. Pokud s omezujícími přesvědčeními zápolíte i vy, určitě meditaci vyzkoušejte.
Mgr. Lenka Bílková
Mgr. Lenka BílkováCertifikovaná koučka - www.lenkabilkova.cz
Ako mnohí i ja som s elánom začala študovať jazyk. Potrebovala som sa naučiť po maďarsky, lebo chodím medzi maďarských umelcov a vôbec im nerozumiem. Vydržalo mi to niekoľko týždňov a prestala som. Po určitom čase som začínala od znova. Mala som zábrany a strachy, ktoré mi brzdili naučiť sa po maďarsky. Do rúk sa mi dostala krásna a inšpiratívna meditácia Otevření se jazyku a ja si ju púšťam stále dookola a pochopila som, prečo sa jazyk naučiť nedokážem. Táto meditácia mi pomohla otvoriť sa a prepojiť sa s jazykom. Vrelo odporúčam každému, kto sa chce jazyk naučiť a vydržať do cieľa. Prinesie Vám to nové poznania a Vy si splníte i svoj sen naučiť sa jazyk, ktorý sa chcete naučiť.
Jana Bakičová
Jana BakičováCertifikovaná lektorka enkaustiky - www.janabakicova.sk
Meditace je příjemná. Díky ní jsem si uvědomila, že vlastně téměř žádné překážky v jazyce nemám, proto se mi ani krajina při zpáteční cestě moc nezměnila. To, jak cizí jazyk používám, se mi změnilo poté, co sama jsem se začala cítit více sebevědomě. Nebylo to jen sebevědomí v rámci cizího jazyka, ale to vše přišlo spíše se zkušenostmi, např. zvládnutí vedoucí pozice v práci či mateřství. :-) Ale i tak meditaci považuji pro spoustu lidí za přínosnou, kdy si uvědomí svoje překážky a odevzdají je.
Tereza VáchováMaminka na mateřské dovolené
Meditaci jsem potřebovala. Vyloženě jsem si potřebovala nacítit angličtinu mimo můj rozum, protože jsem věčný začátečník a ať se snažím jak chci, nejde mi překročit tento stupeň. A meditace mi v tom hodně pomohla. Uviděla jsem během poslechu, že mám omezující mechanismus a to dost zarytý. Odložila jsem ho a nyní v plném vědomí přistupuji k jazyku o mnoho lehčeji. Podle mě je to skvělý nástroj k ulehčení a hlavně ke zrychlení osvojení si cizího jazyka. Všem meditaci doporučuji. Je výborná.
Martina Stecherová
Martina StecherováHlasová koučka - www.jazpivam.cz
Meditace Otevření se jazyku je velmi příjemná a ukliďňující. Zbavuje obav z nezvládnutí jazyka a všeho, co s tím souvisí. Myslím, že může pomoci každému, kdo má jakékoliv obavy, že se jazyk nenaučí.
Věra Vítovcová
Věra VítovcováPosluchačka meditace Otevření se jazyku
Relaxačním i aktivním meditacím se věnuji pravidelně, ale velmi mě překvapilo, jak Markéta příjemně zkombinovala meditaci a naladění se na cizí jazyk. Je krásné, jak lze meditací a vizualizací s lehkostí vyřešit své bloky ve vztahu k jazyku. V meditaci se mi objevilo, že mi chuť do učení bere to, že úplně nerozumím filmům, některým textům nebo rodilým mluvčím, přestože se jazyku věnuji dlouho. Po meditaci jsem se cítila velmi příjemně a lehce. Mám nový elán a ze setkání s jazykem v meditaci budu teď určitě nějaký čas čerpat. Děkuji za příležitost, vnímat jazyk jinak než je to obvyklé. Naladit se na něj a setkat se s ním v jiné podobě. Vím, že dál budu pokračovat s novým pohledem na něj a s radostí. Poslech meditace doporučuji. Pomůže vám poznat to, co vás brzdí a také se otevřete krásné cestě poznávání řeči, kterou se toužíte naučit a domluvit.
Mgr. Dita Breberová
Mgr. Dita BreberováLektorka osobního rozvoje a partnerských masáží - www.ditabreberova.cz
Už je to pěkných pár let, co jsem opustila školní lavici. A tak se mi z hlavy postupně vypařilo mnoho věcí, třeba znalost cizích jazyků. Když na mě vykoukla meditace od Markétky, věděla jsem, že ji musím vyzkoušet. Nezklamala jsem se. Propojení s angličtinou klaplo hned na poprvé a je daleko emotivnější než jsem vůbec kdy dokázala představit. Moc se těším, až si oživím (a to doslova) další jazyky. Za mě je Markétina práce na 1*. Pokud si chcete také ulehčit svou cestu k životu a jazyku bez bariér, neváhejte!
Dana Kratochvílová
Dana KratochvílováČarodějka a designérka života - www.danakratochvilova.cz
Meditace na jazyky je příjemné zklidnění před jakoukoliv hodinou cizího jazyka a naladění se, odevzdání obav a strachu či jiných předsudků, co máme. Výborná pomůcka, jak pro samotné studenty, tak učitele, kteří jsou meditacím otevření a chtějí poznávat víc sami sebe.
Ing Romana Krhůtová
Ing. Romana KrhutováJogínka - www.shanti-yoga.cz
Na začátku jsem byla nedůvěřivá, ale přišla jsem na to, že úplně zbytečně. Udělat meditaci Otevření se jazyku byl opravdu skvělý a nadčasový nápad. Všechno je propojené se vším, takže i tato meditace má vliv větší než si člověk na začátku připustí. Jsem věcný začátečník v AJ. Vždycky jsem měla pocit, že mezi mnou a angličtinou je zeď, přes kterou se mi leze hodně ztuha. Ale po této meditaci se ten pocit opravdu úplně otočil. Po meditaci Otevření se jazyku mám pocit, že já a angličtina jsme nejlepší kamarádky. Úplně ji hltám a mám pocit, že je to pro mě přirozený jazyk a že ke mě patří stejně jako čeština. Přirozeně a jednoduše. Všemi deseti doporucuji všem, kdo mají jakékoli zábrany v učení se novému jazyku.
Natalie Sheryl GroulíkováPosluchačka meditace Otevření se jazyka

Aromaterapeutické svíčky Kouzelná relax chvilka pro pohodu při studiu

Svíčka Kouzelná relax chvilka je jistě ta nejkrásnější svíčka, kterou jsem kdy zapálila. :) Na té svíčce vás nadchne zkrátka všechno - nejdříve obdivujete krásně zabalený voňavý balíček (už to vám vykouzlí úsměv na tváři :)), potom vybalíte svíčku s překrásnou etiketou a krajkou, a nakonec odšroubujete víčko a už se kocháte sušenými bylinkami a květinkami navrchu svíčky. A po samotném zapálení... no potěcha pro oko i smysly. :) Doporučuji všem, kteří si chtějí dopřát něco speciálně krásného. :)
Kristýna UrbanováTvůrkyně webů a požitkářka
Svíčku Kouzelnou relax chvilku jsem si ihned zamilovala. Krásný už byl jen roztomilý balíček, který mi přišel. :-) Po otevření se rozvinula příjemná vůně citrusů a velmi mě potěšil i milý dopis, který byl součástí krásného balení. S příjemnou svíčkou, která nesmí chybět při žádné mé učící chvilce, mi přišel i kousek srdíčka a velký kus lásky, který byl vtisknutý do svíčky při výrobě. ❤ Se svíčkou jsem nesmírně spokojená a ještě jsem nenašla žádnou jinou, která by navodila takhle příjemnou a láskyplnou atmosféru. Za stvořením tohoto nádherného a ručně dělaného výtvoru musí stát mnoha práce a úsilí, které zkrátka stály za to. Kvalitních výrobků tvořených s láskou, které dělají lidi spokojenějšími, je totiž v dnešní době bohužel opravdu málo. Tenhle to ale umí a je TOP.
Adéla StehlíkováStudentka VŠ a sportovkyně
Svíčka tak krásně voní a je naprosto úžasná. Pořídila jsem si ji ani ne tak na jazyky, jako spíš na příjemný relax večer po práci do obýváku. Mohu jen doporučit.

Iveta PřiklopilováSpokojená klientka

Semináře, workshopy, přednášky, živé akce

Seminář a meditace na podporu učení jazyka Markétky a Michala je výborný nápad. Tímto způsobem se mohou dobře odstranit staré bloky, které byly překážkou učení, pamatování si a hlavně mluvení. Jen je potřeba se opravdu ponořit do vnitřního ticha, pak to funguje.
Ing. Marcela Novotná
Ing. Marcela NovotnáÚčastnice workshopu - autorizovaná inženýrka pro pozemní stavby, konzultantka Feng shui, poradkyně v oblasti kineziologie - www.marsi-telc.cz
Od workshopu jsem neměla žádné očekávání. To nejhodnotnější a to, co se mi nejvíce líbilo bylo praktické cvičení na zbavení se svých strachů v jazyce, které mi pomohlo k rozhodnutí co chci změnit, a kotvení. Doporučuji tento workshop i ostatním zájemcům, kteří se rozhodli prozkoumat své nastavení mysli ve vtahu k jazkům.
Otakara Svobodová
Otakara SvobodováÚčastnice workshopu Jazyk, láska na celý život
Z workshopu jsem se chtěl dozvědět více o blocích omezujících učení jazyka, což se stalo. Nejvíce se mi líbilo právě praktické odbourávání omezujících přesvědčení. Workshop mi pomohl ujasnit si, co vlastně chci ohledně jazyků. Doporučuji. Líbí se mi to, že lze nahlédnout na učení i „jinak" - neřešit jak, ale kde je „blok" - kde je „vztah".
Reference - Petr Smetana
Petr SmetanaÚčastník workshopu Jazyk, láska na celý život
Byla jsem zvědavá, zda je reálné uvolnit můj dlouhodobě negativní pocit z jazyka. Mile mě překvapilo, že se to povedlo. Moc se mi líbil způsob očišťování od negativních pocitů skrz Michalovu metodu = MOC CHVÁLÍM! Líbilo se mi, že jsme všichni měli čas a prostor. Super bylo i pozitivní zakončení „kotvením". Po absolvování „čertovské cesty" - jak jsem ji nazvala - jsem se cítila uvolněnější, s větší chutí nejen do angličtiny, ale celkově si věřit, že mohou jít věci lehce a ne vždy jen dřinou. Určitě bych tento workshop s Markétou a Michalem doporučila i ostatním. Musím říct, že celkově díky vám jsem se poprvé zamyslela nad vztahem k angličtině a také si uvolnila přesvědčení, že to nedá změnit. Děkuji.
Tereza Zachová
Tereza ZachováÚčastnice workshopu Jazyk, láska na celý život - Finanční poradkyně, Praha
Od workshopu jsem neměla očekávání, ale bylo to super. Získala jsem jiný pohled na jazyk, zvládla jsem překonat strachy z jazyka a přestala jsem vnímat anglický jazyk jako nepřítele. Doporučuji tento workshop zažít.
Jana MuchnováÚčastnice workshopu Jazyk, láska na celý život
Z workshopu jsem si chtěl odnést nové poznání a seznámení se se zajimavými metodami učení. Nejhodnotnější pro mě bylo zajímavé praktické cvičení na odstraňování bloků, které brání ve studiu jazyka. Workshop mi pomohl v metodice opakování a ukládání znalostí (slov, frází...) do dlouhodobé paměti. Doporučuji si jím projít.
Petr PeroutkaÚčastník workshopu Jazyk, láska na celý život - OSVČ, Praha

Publikace - eBooky, články, videa...

Váš report je zcela pravdivý a já osobně věřím, že každý člověk si tohle všechno více či méně uvědomí časem, třeba že jen podvědomě. Spousta Vašich "předmětů" vychází z učení se ze zkušeností. A myslím, že v takovém případě Vám opravdu více než škola pomůže rodina, protože vidí-li rodiče ve svém dítěti šikovného, chytrého a plnohodnotného člověka, naučí ho tím třeba sebedůvěře, rozhodnosti a mohou podpořit i jeho kreativitu. Nebo třeba dávají-li rodiče dítěti kapesné, naučí ho také s penězi hospodařit. V tomhle ohledu si zkrátka myslím, že je "dobrá" rodina důležitější, než jakákoli škola. Já osobně se vždycky snažím s tím, co mám, pracovat co nejprospěšněji. Tedy snažím se, aby moje výuka co nejvíce "dala do budoucna". Někdy se to daří více, někdy méně a musím se při tom držet osnov, to je neodmyslitelné, bohužel. Jsem tím pevně vázaná. Že se ve škole učí zbytečnosti je pravda, o které ví všichni, ale nikdo s tím nic nedělá a já si myslím, že ani neudělá. Protože celá naše společnost je se současným systém natolik složitá, že se ho dokonce ani sama vzdát nechce, i když třeba tvrdí opak. Velký příklad za všechny od jedné češtinářky: „Dnešní společnost přeceňuje správný pravopis. Napíše-li někdo měkké i ve slově, kde má být ypsilon, je automaticky považován za hlupáka. Proč? Vždyť fakt, že neovládá dobře náš velmi složitý pravopis, ještě neznamená, že je hlupák. Přesto, Vám tedy všichni jistě dají za pravdu, téměř každý takového člověka hned odsoudí.“ Co chci říct je, že pokud bychom chtěli změnit školní systém, museli bychom se nejspíš změnit i my sami. A to bude opravdu běh na dlouhou trať. V tomhle ohledu bych se opravdu raději soustředila na rodinné prostředí, protože i jako matka vím, že to dá do budoucnosti mnohem víc, něž všechny školy světa. To je zkrátka můj názor i zkušenost. Report je opravdu velmi poučný.
Mgr. Dana LaštůvkováHotelová škola Bohemia, Chrudim - učitelka němčiny a češtiny
Moc Vám děkuji za tuto možnost stažení! Je to skvělá motivace! Dalo mi to obrovské povzbuzení, že i já se mohu anglicky naučit (na střední škole jsem měla s tímto jazykem velké problémy, možná to bylo způsobené i špatnou profesorkou, a tak mám ze střední takový blok, způsobený možná i špatnou metodou učení). Nyní už ale mám dobrý návod, jak se jazyk naučit. Chci se teď angličtině více věnovat a opravdu toužím se jí naučit :) Velké problémy mi dělá mluvení, ale věřím, že když si budu jistější v gramatice a hlavně rozšířím svou slovní zásobu, bude se mi i lépe mluvit. Moc děkuji! Je úžasné, co děláte pro ostatní!
Klára StajnerováČtenářka eBooku Jak se rychle a efektivně naučit cizí jazyk
Diáře i záložky jsou skvělé, ale ráda bych Vám (a samozřejmě i Vašemu bráškovi Ondrovi) poděkovala zejména za krásné věnování, velmi mě potěšilo.
Ingrid KadelováSpokojená klientka a majitelka Jazykového diáře
Milá Markétko, děkuji za Váš e-book a krásná videa. Učím němčinu na gymnáziu už 20 let, a tak mne zajímalo, jaké máte zkušenosti Vy a jak bych se mohla inspirovat při výuce. Díky Vašemu pohledu na výuku jsem začlenila více mluvení do hodin a přestala se bát, že studenti nezvládají gramatiku. I když ve škole jisté gramatické mantinely být musí, myslím, že se mi podařilo zlepšit motivaci a přístup studentů a hodiny je více baví. Jistě ne všechny, ale myslím, že hodiny jsou nyní více zábavnější. Je mi 41 let a jsem poměrně dost nadšená a kreativní, ale občas snad až příliš s důrazem na zvládnutí gramatiky. Váš e-book a videa mi daly nový impuls a nový pohled na věc.
Mgr. Veronika VosálkováUčitelka němčiny - Česká Lípa
Přeji krásný den. To že jsem si přečetl váš e-book mi velmi pomohlo. Dalo by se říci, že to byl nový impuls jít v započaté cestě dál. Pracuji v Německu a znalost jazyka už pro mě není jen nutnost jak tomu bylo na začátku, ale dnes už je to má nedílná součást... Máte pravdu v tom, že každý si musí najít svůj styl a způsob, jak se ten daný jazyk bude učit. Slovo učit bych přetransformoval na poznávat a objevovat nový svět, zní to lépe. Já poznávám a stále objevuji, krůček po krůčku. Vzpomínám si, jak jsem na začátku nemohl mluvit a začal jsem se zadrhávat i v rodném jazyce. Když jsem to řekl své němčinářce, tak se rozesmála a řekla mi, že to je v pohodě, že to měla také tak. Tak jsem chodil po domě a četl učebnici nahlas. Určitě máte pravdu v tom, že by se člověk měl jazykem doslova obklopit. Film, televize, hudba, vypustit doslova svůj rodný jazyk. Já vnímám cizí jazyk jako hudbu. Někdy vám lahodí uchu a někdy méně, některou větu si přemítám v hlavě, protože se mi líbí, jinou zase jen proto, že mi zní šíleně. Moc se mi líbí váš přístup a nadhled nad problémem, když hodně lídí tvrdí, že se cizí jazyk nenaučí. Mám za to a souhlasím s vámi, že naučí. Ještě jednou Vám děkuji.
Rudolf VávraČtenář eBooku Jak se rychle a efektivně naučit cizí jazyk
Vaše kniha mi pomohla určit typ studenta - vizuální, a pomohla přiřadit vhodnou metodu učení. V současné době plánuji výrobu vhodných vizuálních pomůcek.
Petr MaříkČtenář eBooku Jak se rychle a efektivně naučit cizí jazyk
Zdravím po slnkom rozpálenej dovolenke na Menorce. Vaša knižka je skvelá a dosť ma zaujalo aj vaše študovanie a výučba jazykov. Som rad za váš eBook pretože sa mi potvrdilo to, čo som si od Vas prečítal a naplnilo to moje, nielen chuťove bunky, ale aj potešilo dušu. :)
Štefan KyselČtenář eBooku In love with Menorca

Spolupráce na projektech

S Markétou je krásná spolupráce. Umí naslouchat, úkoly realizuje s nasazením a rychle. Do tvorby vkládá tak akorát vlastní kreativity, aby tvář projektu zůstala zachována a přitom přišla s atraktivním a neokoukaným řešením.
Reference Tereza Kramerová
Tereza KramerováZakladatelka Vědomý život s. r. o. - www.terezakramerova.cz
Musím se pochlubit a děkuji Markétě Králové, která mi pomohla upravit web Bohyně lásky, aby byl připraven, než jej znovu otevřu. Neměla jsem očekávání žádná a moc mile mě její práce překvapila a potěšila. Navíc komunikace a rychlost naprosto úžasná a já vřele doporučuji všem, kteří mají hodně práce a málo kreativity v této oblasti jako já a kteří tápou, kde hledat pomoc někoho, kdo se dokáže nacítit na to, co nabízíte :) Můj web jsem tvořila před více jak půl rokem a nyní jsem cítila, že bych jej chtěla oživit, dodat mu šťávu. Markét, moooc děkuji a brzy budu potřebovat pomoc s dalšími weby a budu doufat, že nebudeš zavalena prací :) a pomůžeš mi tak jako nyní. Jako vždy nás spojil Vesmír, nedávno jsem vysílala objednávku na spřízněnou duši, která mi do budoucna pomůže s mými weby a která má pro tyto věci cit. A jak už to tak bývá, když se přání splní, už ani nevím, jak se vše dalo do kupy, ale my jsme najednou řešily, jak to bude vypadat, kolik času je na to třeba, atd. šup šup a web je jako ze škatulky :) Jak se vám líbí? www.bohynelasky.cz, www.lawofattraction.cz
Reference - Ing. Eva Paclíková
Ing. Eva PaclíkováLife & Success Coach - www.bohynelasky.cz, www.lawofattraction.cz

Osobní reference zakladatelce

Rádi bychom Ti, Markétko, poděkovali za Tvůj pracovní pobyt na naší farmě v Toskánsku. Přestože jsi u nás pobyla krátce, dala jsi nám mnoho. Jsi zralá a uvědomělá duše a skrze Tvé postřehy a péči jsme sami pocítili, jak moc se máme jako rodiče ještě učit. Tvá pomoc s dětmi byla naprosto perfektni a Adámek s Elenkou si Tě oblíbili stejně jako my. Ceníme si rovněž Tvé nekonečné ochoty, přímosti komunikace s skvělého smyslu pro organizaci. Jediné v co ještě doufám, že se k nám opět podíváš. Z celého srdce děkujeme a těšíme se na další setkání.
Reference - Gaia a Markéta Sueno Kratochvílovi
Gaia a Markéta Sueno Kratochvíloviwww.agriturismo-pereti.com - Tuscany, Italy