Vítám vás. Tento web už nevyužíváme. Pojďte prosím sem...

... na můj osobní web, kde je k dispozici mnohem více informací a inspirace. Najdete ho na www.MarketaKralova.cz. Děkuji a omlouvám se. :-)

5 návyků, které vám pomohou k úspěchu

5 návyků, které vám pomohou k úspěchu

Úspěch. To je slovo, které je v současnosti skloňované ve všech pádech. Pro každého však úspěch znamená něco jiného. Pro někoho je to uzdravení se z vážné nemoci, pro jiného jsou úspěchem peníze, někdo považuje za úspěch, že má práci, která ho baví. Jaké jsou ale naše návyky, které nám k tomu našemu úspěchu pomohou?

FOCUS

Pokud stále toužíte po úspěchu, ale ten se nedostavuje, zřejmě děláte něco, čím od sebe úspěch odvracíte, možná děláte věci pouze na půl. Jistě to znáte, je to takzvaný multitasking. Pokud jste zvyklí, že děláte více věcí najednou, má to většinou nízkou míru užitku. Rozmýšlejte o každém svém dalším kroku vědomě. Neskákejte z jedné aktivity do druhé, zbytečně vás to rozhodí. Chvilku se zastavte, stanovte si, co je pro vás prioritní a na to zaměřte. Uvidíte, že vás to posune o velký kus dopředu.

SEBE-VĚDOMÍ

Ať už věříte, že něco dokážete, nebo si myslíte, že to nedokážete, v obou případech máte pravdu. To je slavný citát amerického podnikatele Henryho Forda. Musíte si uvědomit, že veškeré myšlenky, které vytváříte především o sobě, tvoří vaši realitu. A ta se časem zkrátka zhmotní. Myšlenky mají velice silnou moc. Proto si věřte, najděte v sobě to nejlepší, co ve vás dřímá a vyneste to na denní světlo.

Je spousta lidí, kteří by za zkušenosti nebo vědomosti, které máte dali všechno. Potřebují radu. Zamyslete se tedy nad tím, co je vaší silnou stránkou a co byste mohli sdílet s ostatními. Nikdy, ale opravdu nikdy, nezapomínejte na to, že jste jedinečný člověk, který má svůj osobní příběh. Oceňte se a mějte se rádi. Protože pokud budete mít rádi sami sebe a budete si věřit, budete si vědomi sami sebe, bude se měnit i svět okolo vás.

BUĎTE UPŘÍMNÍ

Určitě to zažil každý z nás. Někdy se vám zkrátka nechce říct pravdu na plno, jelikož by to mohlo citově zranit ostatní, tak se zkrátka na něco vymlouváte. Tím ale většinou ještě více svůj protějšek podráždíte. Dovolte si být upřímní. Uvidíte, že se vám velice uleví. Neděláte to kvůli ostatním, ale především kvůli sobě. Vysvětlete vaše důvody a co vás k nim vede. A pokud to dotyčnému řeknete správným tónem hlasu a zcela klidně, jistě to ocení a pochopí vás.

PEČUJTE O SEBE

Pokud chodíte ve špinavém oblečení, zapácháte a nedbáte na svůj zevnějšek, je to také jistá známka toho, jak se máte rádi a jak jste sebe-vědomí. Když mluvím ale o starání se o sebe, mám na mysli především starání se o svoji duši. Je to takové naše vnitřní dítě, vnitřní hlas, který nám napovídá a chce s námi komunikovat.

Pokud ho dostatečně nevnímáme a nekomunikujeme s ním, děláme, že ho neslyšíme, nenásledujeme naši intuici, dá nám to pak pěkně „sežrat“. Ale ne hned. Naše vnitřní dítě je tak laskavé, že nás několikrát varuje, abychom si uvědomili, že život tímhle směrem nevede. No a když i přesto náš vnitřní hlas ignorujeme, dá nám buď žlutou kartu – u většiny lidí se to projeví například vážným zdravotním onemocněním jako je např. rakovina, nebo nám dá úplnou stopku – smrt.

V dnešní době je hodně rušivých elementů, které nás od našeho vnitřního já úplně odvádí, abychom ho neposlouchali. Může jimi být televize, radio, počítač. Lidé se bojí svých vlastních myšlenek. Vyslechněte svoje nitro! Je velice pravděpodobné, že si tím vyřešíte spoustu problémů a věcí, které s sebou táhnete jako kouli na noze.

PLÁNOVÁNÍ A ČASOVÁNÍ

Stanovte si správně svůj plán a time management. Je to velice důležité, neboť veškeré aktivity, které děláte, potřebují určitý čas. A času máme každý den všichni stejné množství – 24 hodin, 86 400 vteřin. Jak s ním naložíte je čistě vaše věc. Proto si udělejte plán. Zeptejte se sami sebe, co je pro vás nejdůležitější a kam se chcete posunout. Je to takové stanovení cesty z bodu A do bodu B. Když máte stanovený bod B, rozkouskujte si cestu na spoustu dalších důležitých bodíků, které vás k cílenému bodu B dovedou.

Nadarmo se neříká, že velikost tvoří spousta malých kroků, které jsou udělané správně. A pokud náhodou sjedete na zcestí se záležitostmi, které jasně víte, že vás k vašemu cíli nedovedou, delegujte je na někoho jiného, popř. je udělejte tehdy, když už budete mít za den splněné všechny své cíle.

Přeji vám, ať se vám ty vaše úspěchy co nejdříve dostaví a neztrácejte víru :)

Markéta Králová

Online lektorka jazyků (fr, de) a hry na klavír s 12 letou praxí, neuro-lingvistka.

Věří tomu, že jazyk se dokáže naučit opravdu každý z nás, pokud ví, jak přesně na to a má v rukou ty správné nástroje. Prostřednictvím své tvorby se o tyto informace dělí a mění zajeté stereotypy v přístupu poznávání jazyků.

Dává návody, jak se naučit jakýkoli jazyk jednoduše, v relaxu a pohodě s optimalizací svého času a energie, abyste za co nejmenší námahu měli co největší výsledky a navíc s radostí a jistotou, že se všude a s každým domluvíte.

Pomáhá ženám i mužům cítit se v jazycích sebejistě a jemně vede ke zpracování skutečných příčin různých potíží pramenících z nastavení mysli.

Je zakladatelkou vzdělávacího centra SOLIS ORTUS, kde spolupracuje s lektory z celého světa. Je autorkou Jazykového diáře, který si pořídilo už více jak 4.500 lidí. Provází intenzívními jazyko-konverzačními kurzy a individuálními lekcemi hry na klavír.

Načerpejte inspiraci na Instagramu >>

Komentáře