Vítám vás. Tento web už nevyužíváme. Pojďte prosím sem...

... na můj osobní web, kde je k dispozici mnohem více informací a inspirace. Najdete ho na www.MarketaKralova.cz. Děkuji a omlouvám se. :-)

Hallowe´enská slovíčka

Halloweenská slovíčka - Solis Ortus

Naučte se některá Halloweenská slovíčka. V tomto článku vám odhalím metodu klíčových slov. Jak si zkrátka rychle a napořád zapamatovat slovíčko.

Jelikož se čas Hallowe´enu kvapem blíží, připravila jsem si pro vás některá Hallowe´enská slovíčka, která se vám jistě budou hodit. Slovíčka jsou v angličtině a němčině.

A jak se učit slovíčka?
„Nebiflujte se“ slovíčka nazpaměť. Je velice neefektivní a nudné :-) Lidé totiž nemluví jako v učebnici. Naučte se slovíčka reálného světa. Hlavně, pokud si nedáte slovíčko do nějakého kontextu nebo nepoužijete ve slovním spojení nebo větě, pravděpodobnost, že slovíčko časem zapomenete je 80%.

Existuje ale metoda klíčového slova, kdy si k problematickému slovíčku najdete podobné slovo v mateřštině. Vytvoříte si k němu tedy mentální obraz, který pro vás bude takovou kotvou. Navíc tím, že hledáte podobné slovo nebo spojení slov, dáte paměti čas na uložení toho slova. Opět uvedu příklad: německy se pata řekne die Ferse. Takže abych si toto slovíčko zapamatovala, řeknu si třeba Ferda Mravenec se dívá na patu – fer se.

Hallowe´enská slovíčka

Pojďme nyní na naše slovíčka. Zkuste si ke každému slovíčku představit obrázek, vymyslete si vlastní klíčová slova. U každého obrázku je anglický a německý výraz.

kostlivec – a skeleton, das Skelett

dýně – a pumpkin, der Kürbis

čarodějnický klobouk – witch´s hut, der Hexenhut

mrtvola – a corpse, der Tote

duch – a ghost, der Geist

strašidelný hrad – a haunted castle, die spukhafte Burg

měsíc – a moon, der Monat

kostým – a costume, das Kostüm

čarodějnice – a witch, die Hexe

netopýr – a bat, die Fladermaus

pavouk – a spider, die Spinne

rakev – a casket, die Truhe

koště – a broom, der Besen

sladkosti – a sweetmeats, die Süßigkeiten

krev – a blood, das Blut

hřbitov – a cemetery, der Friedhof

Jak vám to šlo? Vymysleli jste si vlastní asociace spojení obrázků, klíčových slov a slovíček? Budu ráda, když se o ně se mnou podělíte a napíšete mi vaše vlastní klíčová slova do komentářů. Už se na ně těším :)

Markéta Králová

Online lektorka jazyků (fr, de) a hry na klavír s 12 letou praxí, neuro-lingvistka.

Věří tomu, že jazyk se dokáže naučit opravdu každý z nás, pokud ví, jak přesně na to a má v rukou ty správné nástroje. Prostřednictvím své tvorby se o tyto informace dělí a mění zajeté stereotypy v přístupu poznávání jazyků.

Dává návody, jak se naučit jakýkoli jazyk jednoduše, v relaxu a pohodě s optimalizací svého času a energie, abyste za co nejmenší námahu měli co největší výsledky a navíc s radostí a jistotou, že se všude a s každým domluvíte.

Pomáhá ženám i mužům cítit se v jazycích sebejistě a jemně vede ke zpracování skutečných příčin různých potíží pramenících z nastavení mysli.

Je zakladatelkou vzdělávacího centra SOLIS ORTUS, kde spolupracuje s lektory z celého světa. Je autorkou Jazykového diáře, který si pořídilo už více jak 4.500 lidí. Provází intenzívními jazyko-konverzačními kurzy a individuálními lekcemi hry na klavír.

Načerpejte inspiraci na Instagramu >>

Komentáře