Vítám vás. Tento web už nevyužíváme. Pojďte prosím sem...

... na můj osobní web, kde je k dispozici mnohem více informací a inspirace. Najdete ho na www.MarketaKralova.cz. Děkuji a omlouvám se. :-)

Jsme na cestě… aneb proces učení v 5 kapitolách

Jsme na cestě... aneb proces učení v 5 kapitolách

O cestě se zpívá nejenom v songu Tomáše Kluse a Kryštofa. Náš život je pomyslná cesta, na které se toho máme hodně naučit. Přečtěte si inspirující krátký příběh od  Portia Nelson.

Kapitola 1

Jdu po ulici. Na chodníku je velká jáma. Spadnu do ní. Jsem ztracená… Nemohu si pomoci. Nemohu za to. Trvá mi věky, než se z ní dokáži dostat.

Kapitola 2

Jdu po ulici. Na chodníku je velká jáma. Dělám, že ji nevidím. A spadnu do ní zase! Nemohu tomu uvěřit, je to na stejném místě! Ale já přece nemohu za to, že tam ta jáma je. Opět mi trvá docela dlouho, než se z ní dostanu ven.

Kapitola 3

Jdu po stejné ulici. Na chodníku je velká jáma. Vidím ji. Ale opět do ní spadnu – je to už zvyk. Viděla jsem ji. Vím přesně, kde jsem. Je to moje chyba. Okamžitě se vzpamatovávám a rychle se dostávám ven.

Kapitola 4

Jdu po stejné ulici. Na chodníku je velká jáma. Obejdu ji.

Kapitola 5

Jdu po JINÉ ulici.

 

Co z toho plyne?

Každý z nás může někdy šlápnout vedle. Důležité ale je, nedělat ze sebe oběť, uvědomit si svoji situaci a ačkoliv je to velmi bolestivé, zvednout se a jít dál. Naštěstí máme volbu a můžeme změnit trasu naší cesty i náš směr. Jsme přece tvůrci svého života, tak toho naplno využívejme!

Markéta Králová

Online lektorka jazyků (fr, de) a hry na klavír s 12 letou praxí, neuro-lingvistka.

Věří tomu, že jazyk se dokáže naučit opravdu každý z nás, pokud ví, jak přesně na to a má v rukou ty správné nástroje. Prostřednictvím své tvorby se o tyto informace dělí a mění zajeté stereotypy v přístupu poznávání jazyků.

Dává návody, jak se naučit jakýkoli jazyk jednoduše, v relaxu a pohodě s optimalizací svého času a energie, abyste za co nejmenší námahu měli co největší výsledky a navíc s radostí a jistotou, že se všude a s každým domluvíte.

Pomáhá ženám i mužům cítit se v jazycích sebejistě a jemně vede ke zpracování skutečných příčin různých potíží pramenících z nastavení mysli.

Je zakladatelkou vzdělávacího centra SOLIS ORTUS, kde spolupracuje s lektory z celého světa. Je autorkou Jazykového diáře, který si pořídilo už více jak 4.500 lidí. Provází intenzívními jazyko-konverzačními kurzy a individuálními lekcemi hry na klavír.

Načerpejte inspiraci na Instagramu >>

Komentáře