Vítám vás. Tento web už nevyužíváme. Pojďte prosím sem...

... na můj osobní web, kde je k dispozici mnohem více informací a inspirace. Najdete ho na www.MarketaKralova.cz. Děkuji a omlouvám se. :-)

Měj radost ze života!

Měj radost ze života

Jak mít radost ze života?

Radost je nezbytnou a nepostradatelnou součástí našich životů. Postrádáme-li ji, nenahradí ji ani drahá auta, ani velké domy, ani jakékoliv množství peněz… Možná vám všechny tyto vnější podněty radost přinesou a pár minut, hodin či dokonce dní se jimi budete radovat, avšak ta pravá radost, která prýští z vás samotných, z Vašeho nitra, vám bude stále unikat…

Život bez radosti je trápení

Když nemáme radost ze života, tak pak ve skutečnosti pouze přežíváme a stále cítíme, že jsme vnitřně neúplní, chybí nám nějaká část. Jak to ale udělat, abychom se radovali ze života, když občas máme tolik starostí, povinností, špatnou náladu a další vnější okolnosti?

Rozhodněte se být radostní a šťastní

Musíme si uvědomit, že radost ze života je otázkou rozhodnutí. Stejně jako štěstí. Nemá smysl si říkat, budu šťastný a budu mít radost, až se stane to a to… Tak to nefunguje. V momentě, kdy si toto řeknete, se odsoudíte k neradosti a nešťastnosti. Rozhodněte se! Mějte radost ze života!

Žijte přítomným okamžikem!

Žijte přítomným okamžikem. Soustřeďte se pouze na to, co je teď a tady. Nic jiného neexistuje. Jste nádherná empirická bytost, která dokáže tvořit. Vše, co si budete přát se vám splní. Proto žijte přítomností a užívejte si všechno, co je vám k dispozici. Vnímejte čerstvý vzduch, který vám plní plíce, vítr, který si pohrává s vašimi vlasy, vnímejte trávu, která se jemně kolíbá ve větru, různé zvuky, lidi, které míjíte na ulici. A zkuste se na někoho usmát. Že si bude myslet, že jste blázen? Tak ať si to myslí. Co si myslí on není vaše věc. Uvidíte, že po čase tréninku se vám najednou otevřou nové dveře. Budete vidět svět v jasnějším, krásnějším a barevnějším. Navíc si k sobě začnete přitahovat lidi podobného smýšlení, navážete nová přátelství, možná potkáte i lásku.

Užívejte si život a mějte radost ze života. Je to dar, který každý z nás dostal a je škoda si ho maximálně nevychutnat.

ŽIJTE ŽIVOT NAPLNO!

Markéta Králová

Online lektorka jazyků (fr, de) a hry na klavír s 12 letou praxí, neuro-lingvistka.

Věří tomu, že jazyk se dokáže naučit opravdu každý z nás, pokud ví, jak přesně na to a má v rukou ty správné nástroje. Prostřednictvím své tvorby se o tyto informace dělí a mění zajeté stereotypy v přístupu poznávání jazyků.

Dává návody, jak se naučit jakýkoli jazyk jednoduše, v relaxu a pohodě s optimalizací svého času a energie, abyste za co nejmenší námahu měli co největší výsledky a navíc s radostí a jistotou, že se všude a s každým domluvíte.

Pomáhá ženám i mužům cítit se v jazycích sebejistě a jemně vede ke zpracování skutečných příčin různých potíží pramenících z nastavení mysli.

Je zakladatelkou vzdělávacího centra SOLIS ORTUS, kde spolupracuje s lektory z celého světa. Je autorkou Jazykového diáře, který si pořídilo už více jak 4.500 lidí. Provází intenzívními jazyko-konverzačními kurzy a individuálními lekcemi hry na klavír.

Načerpejte inspiraci na Instagramu >>

Komentáře