Vítám vás. Tento web už nevyužíváme. Pojďte prosím sem...

... na můj osobní web, kde je k dispozici mnohem více informací a inspirace. Najdete ho na www.MarketaKralova.cz. Děkuji a omlouvám se. :-)

Hodina němčiny tak, jak jí možná neznáte

Švédský jazykolam

Dnes jsem učila němčinu přes Skype, a protože moje skvělá studentka Mia nemohla kvůli nemoci mluvit, udělaly jsme si takovou oddychovku. Hrály jsme hru zaměřenou na evropské jazyky jménem Linie E. A byly tam různé Zungenbrecher (jazykolamy). Dost jsme se nasmály :)

Švédský jazykolam

Toto je švédský jazykolam. Výslovnost je asi taková: /chjú-chjé-chjúk-li-ga-chjé-men-ché-tes-of-chu-ton-ché-na-chjúk-ché-teř-kor/. A význam? Sedm námořníků trpících mořskou nemocí je opečováváno sedmnácti pěknými zdravotními sestřičkami. A ten sob na obrázku je u nás považovaný za norský vzor, ale tenhle sob je švédský, ok? :)

Některé z jazykolamů jsem vybrala a máte je tu. Kdybyste si chtěli zahrát hru nebo si poslechnout originální znění jazykolamů, podívejte se sem, poté klikněte na SKIP, SPIEL IN RUHE, v levé nabídce na ZUNGENBRECHER, HIER GEHT´S LOS. Přečtete je také? :D

Jazykolami - Solis Ortus

I takovýmto zábavným způsobem může probíhat hodina němčiny nebo jiného jazyku a nemusí to být nuda a biflování se. Chcete to také vyzkoušet? Stačí mi napsat na tento formulář, že se chcete naučit cizí jazyk a společně najdeme řešení, aby vás jazyk bavil a hlavně, konečně jste se ho naučili používat. A cena? Už od 150 Kč/60 minut. Super, že? :)

Markéta Králová

Online lektorka jazyků (fr, de) a hry na klavír s 12 letou praxí, neuro-lingvistka.

Věří tomu, že jazyk se dokáže naučit opravdu každý z nás, pokud ví, jak přesně na to a má v rukou ty správné nástroje. Prostřednictvím své tvorby se o tyto informace dělí a mění zajeté stereotypy v přístupu poznávání jazyků.

Dává návody, jak se naučit jakýkoli jazyk jednoduše, v relaxu a pohodě s optimalizací svého času a energie, abyste za co nejmenší námahu měli co největší výsledky a navíc s radostí a jistotou, že se všude a s každým domluvíte.

Pomáhá ženám i mužům cítit se v jazycích sebejistě a jemně vede ke zpracování skutečných příčin různých potíží pramenících z nastavení mysli.

Je zakladatelkou vzdělávacího centra SOLIS ORTUS, kde spolupracuje s lektory z celého světa. Je autorkou Jazykového diáře, který si pořídilo už více jak 4.500 lidí. Provází intenzívními jazyko-konverzačními kurzy a individuálními lekcemi hry na klavír.

Načerpejte inspiraci na Instagramu >>

Komentáře