Vítám vás. Tento web už nevyužíváme. Pojďte prosím sem...

... na můj osobní web, kde je k dispozici mnohem více informací a inspirace. Najdete ho na www.MarketaKralova.cz. Děkuji a omlouvám se. :-)

Příběh mé kamarádky Aničky

Nedá mi to a musím se s vámi podělit o příběh mé kamarádky, která se chtěla naučit francouzsky kvůli své nové práci.

Blíží se konec roku. Znáte to. Většina z nás si dává předsevzetí. Jako třeba moje kamarádka Anička. Loni na Silvestra si dala předsevzetí, že se začne od Nového roku učit cizí jazyk. Tak začla – sama.

Jenomže jak rychle začala, tak skončila. Zjistila, že se jí do toho samotné vůbec nechce a nedonutí se. Navíc, když po práci přišla domů, tak byla ráda, že vůbec dýchá a ještě dojíždět do jazykovky, kam chodila předtím, jenom kvůli hodině, se jí fakt nechtělo. Nehledě na to, že by tam byla zase kopa dalších lidí, před kterými se stydí „kváknout“. Jednou se mi přiznala, že tam chodila stejně jenom kvůli tomu, aby bylo vidět, že něco pro jazyk dělá. Ale efekt to nemělo žádný.

Řekla jsem jí, že musí k jazyku změnit svůj postoj a své myšlenky. Pořád si myslela, že je to něco, co se nikdy nemůže naučit a že na to nemá „buňky“. Doporučila jsem jí ale svého lektora, Guernouba, který je rodilý mluvčí.

Tak to vyřešila jinak. Od června tohle roku si dala nové předsevzetí, že se naučí mluvit francouzsky. Chce jet totiž také na dovolenou na kolech do Provence :) Od června tedy má hodiny francouzštiny přes Skype přímo s Guernoubem (čti Gernu:b) – rodilým mluvčím z Belgie. Lekci má 2x týdně po 60 minutách. Nemusí nikam jezdit, přijde domů, dá si kafíčko a pustí si počítač, kde už na ní Guernoub čeká. Učí se jazyk bez učebnic! Zkrátka jenom mluví, mluví, poslouchá, mluví, poslouchá :) A navíc se přitom ještě baví, protože s Guernoubem rozebírají různá témata, který každý z nás řeší ve svém životě. Ať už se jedná o naše vztahy, partnera, rodinu, práci, zdraví, peníze a tak. Takže je to zároveň taková psychoterapie :D

A jak jí to jde? Začla v červnu a za půl roku má obrovské výsledky a udělala kus práce. Začala jako úplný začátečník. A teď se prostě nebojí mluvit, i když to třeba neřekne vždycky gramaticky správně. Důležité ale je, že ztratila ostych něco říct. A o to jde v použití jazyku především.

A co vy? Dáváte si nějaká předsevzetí do nového roku 2015? Napište mi o nich, jsem zvědavá :)

Markéta Králová

Online lektorka jazyků (fr, de) a hry na klavír s 12 letou praxí, neuro-lingvistka.

Věří tomu, že jazyk se dokáže naučit opravdu každý z nás, pokud ví, jak přesně na to a má v rukou ty správné nástroje. Prostřednictvím své tvorby se o tyto informace dělí a mění zajeté stereotypy v přístupu poznávání jazyků.

Dává návody, jak se naučit jakýkoli jazyk jednoduše, v relaxu a pohodě s optimalizací svého času a energie, abyste za co nejmenší námahu měli co největší výsledky a navíc s radostí a jistotou, že se všude a s každým domluvíte.

Pomáhá ženám i mužům cítit se v jazycích sebejistě a jemně vede ke zpracování skutečných příčin různých potíží pramenících z nastavení mysli.

Je zakladatelkou vzdělávacího centra SOLIS ORTUS, kde spolupracuje s lektory z celého světa. Je autorkou Jazykového diáře, který si pořídilo už více jak 4.500 lidí. Provází intenzívními jazyko-konverzačními kurzy a individuálními lekcemi hry na klavír.

Načerpejte inspiraci na Instagramu >>

Komentáře