Vítám vás. Tento web už nevyužíváme. Pojďte prosím sem...

... na můj osobní web, kde je k dispozici mnohem více informací a inspirace. Najdete ho na www.MarketaKralova.cz. Děkuji a omlouvám se. :-)

Co máte radši? + anglický kvíz a pexeso zdarma

Je to tu. Vůně spadaných listů, chlad, podzimní melancholie a svíčky všude kam se podíváš :)

Halloween vs. české dušičky

O tom, jak se slaví Halloween ve světě, včetně učení se halloweenských slovíček klíčovou metodou a stručného přehledu původu svátku, jsem vám psala minulý rok. Takže toto letos přeskočím.

Vzhledem k tomu, že aktuálně žiji v Čechách, slavím převážnou většinu českých svátků. A v souvislosti s přicházejícími dušičkami, tedy svátkem všech zesnulých, jsem se včera zamýšlela nad tím, jaké předky jsem měla a co důležitého do mého rodu přinesli. Jaké asi měli plány, sny a touhy? Co všechno stihli ve svém životě zrealizovat a co navždy zůstalo v zapomnění…? Ale to už teď nemám šanci zjistit :)

Kde je uložené největší bohatství?

Na hřbitově je největší bohatství

Dnes večer jdeme na hřbitov. Tuším, že v Praze nemáme pochovaného nikoho z našich rodin, ale jdeme zažít tu atmosféru a zapálit někomu svíčku. Na hřbitově je největší bohatství. Proč? Jsem si jistá, že lidé, kteří jsou na hřbitovech pochováni, měli úžasné nápady, třeba i na nové vynálezy a technologie, sny, přání, touhy, lásky, vášně a jak se říká „měli chuť dobýt svět“.

Jenomže… to nestihli. A tak si to všechno vzali s sebou do hrobu. Hřbitovy jsou pro mě inspirací. Vždy mám možnost zamyslet se nad svým životem, dát si do souvislostí, zda to, co dělám, má pro mě opravdu smysl a zda-li kráčím svým vytouženým směrem. Zavzpomínám také na bytosti, které pro mě byli důležité a měla jsem je ráda. Nese to s sebou takovou nostalgii :)

Co máte radši vy?

Slavíte Halloween nebo dáváte přednost českým dušičkám?

Udělejte si halloweenský kvíz a stáhněte si pexeso zdarma

Na rozdíl od českých dušiček je ale Halloween zábavnější a veselejší. Udělejte si kvíz na halloweenská strašidla :) A nezapomeňte si stáhnout také pexeso zdarma Helloween with English.

Markéta Králová

Online lektorka jazyků (fr, de) a hry na klavír s 12 letou praxí, neuro-lingvistka.

Věří tomu, že jazyk se dokáže naučit opravdu každý z nás, pokud ví, jak přesně na to a má v rukou ty správné nástroje. Prostřednictvím své tvorby se o tyto informace dělí a mění zajeté stereotypy v přístupu poznávání jazyků.

Dává návody, jak se naučit jakýkoli jazyk jednoduše, v relaxu a pohodě s optimalizací svého času a energie, abyste za co nejmenší námahu měli co největší výsledky a navíc s radostí a jistotou, že se všude a s každým domluvíte.

Pomáhá ženám i mužům cítit se v jazycích sebejistě a jemně vede ke zpracování skutečných příčin různých potíží pramenících z nastavení mysli.

Je zakladatelkou vzdělávacího centra SOLIS ORTUS, kde spolupracuje s lektory z celého světa. Je autorkou Jazykového diáře, který si pořídilo už více jak 4.500 lidí. Provází intenzívními jazyko-konverzačními kurzy a individuálními lekcemi hry na klavír.

Načerpejte inspiraci na Instagramu >>

Komentáře