Vítám vás. Tento web už nevyužíváme. Pojďte prosím sem...

... na můj osobní web, kde je k dispozici mnohem více informací a inspirace. Najdete ho na www.MarketaKralova.cz. Děkuji a omlouvám se. :-)

Jak v Evropě slaví Mikuláše 2. část

O tom, jak se slaví Mikuláš v Německu a Rakousku jste se dočetli minule. Dnes se dozvíte, jak to mají v dalších evropských zemích.

Nizozemsko, Vlámsko

Sinterklass s Černým Petrem

Tak tady chodí Sinterklaas s Černým Petrem, který připomíná maurského služebníka. V minulosti si je pořizovali španělští šlechtici, bohatí kněží a využívali je na špinavou práci.

schmutzli bad santa switzerland

Belgie, Švýcarsko

Ve frankofonní části Belgie můžete vidět Taťku Rákosku, francouzsky pere fouettard.

Ve Švýcarsku chodí Schmutzli. Což je postava s vousy v dlouhé černé kápi.

Polsko

V Polsku doprovází Mikuláše čert, stejně jako v Čechách. Místo andělů s ním ale chodí Sněhová vločka.

Kde se Mikuláš neslaví

Ve Francii. Tam se slaví pouze v okrajových částech – Alsasko a Lotrinsko. A tento svátek neslaví také v Rusku.

Markéta Králová

Online lektorka jazyků (fr, de) a hry na klavír s 12 letou praxí, neuro-lingvistka.

Věří tomu, že jazyk se dokáže naučit opravdu každý z nás, pokud ví, jak přesně na to a má v rukou ty správné nástroje. Prostřednictvím své tvorby se o tyto informace dělí a mění zajeté stereotypy v přístupu poznávání jazyků.

Dává návody, jak se naučit jakýkoli jazyk jednoduše, v relaxu a pohodě s optimalizací svého času a energie, abyste za co nejmenší námahu měli co největší výsledky a navíc s radostí a jistotou, že se všude a s každým domluvíte.

Pomáhá ženám i mužům cítit se v jazycích sebejistě a jemně vede ke zpracování skutečných příčin různých potíží pramenících z nastavení mysli.

Je zakladatelkou vzdělávacího centra SOLIS ORTUS, kde spolupracuje s lektory z celého světa. Je autorkou Jazykového diáře, který si pořídilo už více jak 4.500 lidí. Provází intenzívními jazyko-konverzačními kurzy a individuálními lekcemi hry na klavír.

Načerpejte inspiraci na Instagramu >>

Komentáře