Vítám vás. Tento web už nevyužíváme. Pojďte prosím sem...

... na můj osobní web, kde je k dispozici mnohem více informací a inspirace. Najdete ho na www.MarketaKralova.cz. Děkuji a omlouvám se. :-)

Kam jet letos na vánoční trhy 2. část

Berlinské trhy

Minule jsem vám doporučila návštěvu Popelčina Moritzburgu, Dresdenu, Vídně a Prahy. Dnes se podíváme na trhy do dalších evropských měst.

Nürnberg

Nürnberg

Zde zažijete nádhernou středověkou atmosféru. Trhy se konají uvnitř hradeb a mají neodolatelné kouzlo. Najdete tu Ježíškův trh (Christkindlesmarkt). Je zde skoro 200 stánků. Trhy jsou otevřeny každý den od 10 do 21 hodin až do Štědrého dne. Doporučuji zde ochutnat typické výrazně kořeněné norimberské perníčky, biskupské chlebíčky a další sladkosti. Ve stáncích najdete opravdu jen tradiční zboží, jako jsou slaměné a dřevěné vánoční ozdoby, svíčky a různé ručně vyráběné výrobky.

Berlin

V Berlíně najdete až na 50 vánočních trhů. Nejkrásnější je ale nejspíš ten na náměstí Gendarmenmarkt. Návštěvníci můžou obdivovat tradiční řemeslné výrobky v některém ze stopadesáti stánků. Milovníci dobrého jídla by si neměli nechat ujít ochutnávku radící klobásy Currywurst a uzeného masa Kasseler zapečeného se zelím.

Regensburg

Řezno je středověké město, jehož dominantou je most z 12. století, městem protéká Dunaj. Tradiční vánoční trh najdete na Neupfarrplatz. Určitě zde ochutnejte bavorské klobásky, pokud jíte maso a vegetariánům doporučuji pečené kaštany, císařský trhanec (Keiserschmaren) nebo ovocný punč.

Salzburg v zimě

Salzburg

Salzburg je krásné barokní městečko, kde se do 8. prosince rojí čerti. Uvidíte tu strašidelné dřevěné vyřezávané masky, kožichy a řinčící řetězy důkladně okoření adventní trhy.

Markéta Králová

Online lektorka jazyků (fr, de) a hry na klavír s 12 letou praxí, neuro-lingvistka.

Věří tomu, že jazyk se dokáže naučit opravdu každý z nás, pokud ví, jak přesně na to a má v rukou ty správné nástroje. Prostřednictvím své tvorby se o tyto informace dělí a mění zajeté stereotypy v přístupu poznávání jazyků.

Dává návody, jak se naučit jakýkoli jazyk jednoduše, v relaxu a pohodě s optimalizací svého času a energie, abyste za co nejmenší námahu měli co největší výsledky a navíc s radostí a jistotou, že se všude a s každým domluvíte.

Pomáhá ženám i mužům cítit se v jazycích sebejistě a jemně vede ke zpracování skutečných příčin různých potíží pramenících z nastavení mysli.

Je zakladatelkou vzdělávacího centra SOLIS ORTUS, kde spolupracuje s lektory z celého světa. Je autorkou Jazykového diáře, který si pořídilo už více jak 4.500 lidí. Provází intenzívními jazyko-konverzačními kurzy a individuálními lekcemi hry na klavír.

Načerpejte inspiraci na Instagramu >>

Komentáře